بازدید سخنگوی قوه قضاییه از نمایشگاه کتاب تهران

کدخبر: ۶۴۷۰۵۲
اقتصادنیوز: سخنگوی قوه قضاییه با حضور در سی و پنجمین نمایشگاه کتاب تهران ضمن بازدید از چندین غرفه در جریان تازه‌های نشر و آخرین وضعیت نمایشگاه قرار گرفت.
بازدید سخنگوی قوه قضاییه از نمایشگاه کتاب تهران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «اصغر جهانگیر» سخنگوی قوه قضاییه در رأس هیأتی با حضور در سی و پنجمین نمایشگاه کتاب تهران از تعدادی از غرفه‌ها بازدید کرد و در جریان آخرین آثار منتشر شده و تألیفات جدید ناشران کشور قرار گرفت.

وی در این بازدید از غرفه سازمان بازرسی کل کشور، دانشجویان فلسطینی در ایران، مرکز نشر آثار حضرت آیت الله صافی گلپایگانی، مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، سوره مهر، بنیاد حکمت اسلامی صدرا، راه یار، مانز (وابسته به معاونت تربیت و آموزش نزاجا)، صدرا و نشر شاهد بازدید کرد.

خبر مرتبط
محسنی اژه ای به نمایشگاه کتاب رفت+ فیلم

اقتصادنیوز :حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه با همراهی محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سالن ناشران عمومی بازدید و با ناشران صحبت کرد.

در این بازدید سخنگوی قوه قضائیه به مشکلات حقوقی و قضائی تعدادی از افراد حاضر در نمایشگاه رسیدگی و راهنمایی‌ها و ارشادات قانونی لازم را به آنان ارائه کرد.

وی در حاشیه این بازدید اظهار کرد: اعتقاد ما این است که فرهنگ کتابخوانی و کمک به آن می‌تواند شرایطی را برای افراد جامعه فراهم کند که علاوه بر آشنایی با زمینه‌های جرم‌ساز و تخلف‌ساز، افراد خودشان در برابر این بسترها بیمه و در برابر آسیب‌های اجتماعی مصونیت پیدا کنند.

جهانگیری با اشاره به اینکه افراد کتاب‌خوان می‌توانند دیگران را تشویق کنند که وارد دایره تخلفات و جرم نشوند، تصریح کرد: کسانی که با فرهنگ کتاب و کتابخوانی مأنوس هستند، معلمین و آموزگارانی می‌شوند که ترویج کننده خصوصیات خوب می‌شوند و این موضوع بازدارندگی مناسبی را در رابطه با سو جریان‌های مختلف ایجاد می‌کند.

وی اضافه کرد: فرهنگ غنی اسلامی به قدری بلند است و توانایی و ظرفیت این را دارد که می‌تواند خرده فرهنگ‌هایی که از طریق کشورهای بیگانه وارد کشور می‌شود را پس بزند و اجازه ندهد که جریان‌های مخرب سایه بر فرهنگ ایرانی و اسلامی بیندازد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی