ناتو درخواست اوکراین را پذیرفت؟

کدخبر: ۶۴۷۳۲۶
اقتصادنیوز: رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد اعزام نیروهای ناتو برای آموزش دادن به سربازان اوکراین در خاک این کشور اجتناب‌ناپذیر است.
ناتو درخواست اوکراین را پذیرفت؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رسانه آمریکایی گزارش داد ممکن است ناتو در نهایت سربازان خود را در قالب یک ماموریت آموزشی به اوکراین اعزام کند.

با تشدید وخامت اوضاع برای سربازان اوکراین، کی‌یف از حامیان غربی خودخواسته در آموزش ۱۵۰ هزار سرباز جدید در نزدیکی خطوط مقدم کمک کند، درخواستی که پیشتر مورد پذیرش ایالات متحده واقع نشده بود.

با این حال، نیویورک تایمز به نقل از «ژنرال چارلز براون» رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده گفت استقرار احتمالی نیروهای آموزش نظامی ناتو در خاک اوکراین اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد.

او در آستانه حضور در یک نشست ناتو در بروکسل گفت: «بالاخره به آنجا خواهیم رسید.»

بر اساس این گزارش، این طرح می‌تواند جان نیروهای ناتو را در خطر بیندازد، زیرا در مناطق نزدیک به خطوط مقدم جنگ، سامانه‌های پدافند هوایی باید میان حفاظت از نیروهای آموزشی ناتو و زیرساخت‌های حیاتی اوکراین، یکی را انتخاب کنند.

«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه در ۲۶ فوریه پس از یک نشست صلح با محوریت اوکراین گفت ممکن است غرب نظامیان خود را به اوکراین اعزام کند، اظهاراتی که مورد مخالفت بسیاری از مقامات غربی مواجه شد. تا جایی که چندی پیش معاون دبیرکل ناتو اعلام کرد این ائتلاف نظامی قصد اعزام سرباز به اوکراین را ندارد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی