داشتن چند فرزند خانواده را به تعادل می‌رساند؟

کدخبر: ۶۴۷۳۴۶
اقتصادنیوز: یک مسئول سازمان امور دانشجویان گفت: زمانی که خانواده ها کم جمعیت شده‌اند فرزندان با محرک های ارتباطی کمتری مواجه هستند اما زمانی که این خانواده در حد تعادل یعنی ۴ فرزند شامل دوپسر و دو دختر باشد، این فرزندان در مواجه با یکدیگر مهارت های اجتماعی را می‌آموزند.
داشتن چند فرزند خانواده را به تعادل می‌رساند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، نشست دبیران کانون‌های علمی و فرهنگی ایثار دانشگاه‌های سراسر کشور به میزبانی دانشگاه‌ خوارزمی در حال برگزاری است.

ابراهیم نعیمی سرپرست معاونت امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان در این مراسم ضمن خیر مقدم به میهمانان و تبریک دهه کرامت و میلاد امام رضا علیه السلام و حضرت معصومه سلام الله علیها گفت: چند سالی می شود که در کشور ما تغییر نسلی رخ داده است به طوری که ۴۰ درصد متولدین دهه ۵۰ به بعد، تک فرزند هستند و خانواده‌های بیش از ۳ فرزند انگشت شمار شده‌اند.

وی با بیان اینکه کاهش بُعد خانوار تبعات متعددی دارد که ما در دانشگاه با بخشی از آنها مواجه هستیم؛ افزود: زمانی که خانواده ها کم جمعیت شده‌اند فرزندان با محرک های ارتباطی کمتری مواجه هستند اما زمانی که این خانواده در حد تعادل یعنی ۴ فرزند شامل دوپسر و دو دختر باشد این فرزندان در مواجه با یکدیگر مهارت های اجتماعی را می‌آموزند.

وی تصریح کرد: تغیراتی که در خانواده رخ داده است سبب شده تا ما با دانشجویانی در دانشگاه مواجه باشیم که فقدان مهارت های اجتماعی و ارتباطی را دارند.

نعیمی اظهار کرد: ما باید تلاش کنیم با برنامه‌های متفاوت این کمبود را جبران کنیم، در حقیقت کانون‌های ایثار یکی از مجموعه‌های فعلی دانشجویی و هدفمند است که برای ترویج فرهنگ از خودگذشتی و فداکاری ایجاد شده است و دبیران کانون‌ها می‌توانند با جذب دانشجویان مبتنی بر احساس مسولیت اجتماعی علاوه بر افزایش مهارت های اجتماعی و فردی فرهنگ از خودگذشتگی را نیز به دانشجویان منتقل کنند.

سرپرست معاونت امور دانشجویان داخل با بیان اینکه همه ما مدیون ایثار و بزرگواری خانواده‌های معظم شهدا هستیم که در عرصه‌های متفاوت متحمل آسیب شده اند و همچنان در صحنه حضور دارند، گفت: باید بتوانیم با انسجام تشکیلاتی و تلاش مجموعه‌های دانشجویی به جذب حداکثری دانشجویان بپردازیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی