گوترش: قلب‌ها برای فلسطینی‌ها می‌شکند

کدخبر: ۶۴۷۳۵۹
اقتصادنیوز: گوترش جنگ غزه را مرگبارترین درگیری در زمان مسئولیت خود به عنوان دبیرکل سازمان ملل عنوان کرد.
گوترش: قلب‌ها برای فلسطینی‌ها می‌شکند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در اجلاس اتحادیه کشور‌های عربی گفت که «قلب‌ها برای فلسطینی‌ها در غزه می‌شکند» و جنگ «زخمی» است که می‌تواند کل منطقه را تحت تأثیر قرار دهد.

او گفت: «در سرعت و مقیاس خود، این مرگبارترین درگیری در زمان من به عنوان دبیرکل و حتی برای غیرنظامیان، امدادگران، روزنامه نگاران و همکاران ما در سازمان ملل است».

من بار دیگر خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط همه اسرا هستم؛ و هیچ چیز نمی‌تواند مجازات دسته جمعی مردم فلسطین را توجیه کند.

با این حال، تلفات غیرنظامیان همچنان در حال افزایش است. کل خانواده‌ها نابود شدند کودکان مادام العمر آسیب دیده اند. مردم از دسترسی به اصول اولیه بقای انسان محروم بودند. قحطی قریب الوقوع است. هر گونه حمله به رفح غیرقابل قبول است. هنگامی که ما به کمک‌های نجات دهنده نیاز داشته باشیم، موج دیگری از درد و بدبختی ایجاد می‌کند.»

منامه از دیروز پنج‌شنبه میزبان سی و سومین دور از اجلاس سران کشور‌های عربی است. روز سه شنبه نیز نشست مقدماتی این اجلاس در سطح وزرای خارجه برگزار و طی آن اوضاع نوار غزه بررسی شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی