استیصال ارتش اسرائیل مقابل حزب‌الله لبنان

کدخبر: ۶۴۸۲۳۸
اقتصادنیوز: صهیونیست‌ها که لبنان را تهدید به بازگشت به عصر حجر و تبدیل شدن بیروت به غزه دوم می‌کردند، امروز با چشم خود می‌بینند که شمال فلسطین اشغالی زیر آتش حملات حزب‌الله ویران شده و امروز مقامات صهیونیست از جمله نتانیاهو و گالانت جرات لاف‌زنی هم ندارند.
استیصال ارتش اسرائیل مقابل حزب‌الله لبنان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم و تحلیلگر برجسته فلسطینی در یادداشت جدید خود درباره تحولات مربوط به نبرد مقاومت با دشمن صهیونیستی، به عملیات‌های جبهه‌های حامی غزه و ضرباتی که این جبهه‌ها به اشغالگران وارد کرده‌اند اشاره کرده و نوشت: بعد از شکست‌های متوالی ارتش اشغالگر در سه جبهه اصلی یعنی غزه ،الجلیل و دریای سرخ و دریای عرب مقابل مقاومت و ضربات دقیق و دردناکی که صهیونیست‌ها دریافت کرده‌اند و همچنین در سایه افزایش تلفات نظامیان و ژنرال‌های صهیونیست می‌بینیم که دیگر خبری از اظهار نظرها و تهدیدهای «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اشغالگر در روزهای گذشته نیست.

عبدالباری عطوان در ادامه به سخنان «ابوعبیده» سخنگوی رسمی گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس فلسطین اشاره و تاکید کرد که ابوعبیده در روز جمعه خبرهای مسرت بخشی برای میلیون‌ها طرفدار و دوستدار مقاومت و خبرهای تکان‌دهنده و دردناکی برای رژیم اشغالگر، شهرک نشینان صهیونیست و حامیان این رژیم در غرب داشت. ابوعبیده در سخنان خود که روز جمعه منتشر شد اعلام کرد که رزمندگان مقاومت طی نبردهایی که در 10 روز گذشته داشته‌اند 100 خودروی نظامی ارتش دشمن از جمله تانک‌های مرکاوا و نفربر «نمر» این ارتش را منهدم کرده‌اند. به دنبال آن هلاکت 15 نظامی صهیونیست در کمینی که رزمندگان مقاومت در شرق شهر رفح در جنوب نوار غزه برای نیروهای دشمن گذاشته بودند تایید شد و علاوه بر آن شمار زیادی از نظامیان صهیونیست در گذرگاه رفح مورد هدف نیروهای مقاومت قرار گرفته و شماری از این نظامیان کشته و زخمی شدند.

 

درماندگی ارتش اسرائیل مقابل حزب‌الله

این تحلیلگر برجسته فلسطینی در ادامه به عملیات‌های غافلگیر کننده و پیشرفته حزب الله در جبهه جنوب لبنان علیه رژیم صهیونیستی اشاره و تصریح کرد: در اینجا باید به جبهه دوم نبرد با دشمن اشغالگر که روز به روز گرم‌تر می‌شود یعنی جبهه جنوب لبنان اشاره کنیم. تحولات اخیر در جبهه جنوب لبنان موجب افزایش رعب و وحشت در صفوف مقامات نظامی و سیاسی رژیم صهیونیستی شده است.

وی افزود: در این بین سرنگونی بالن جاسوسی بسیار پیشرفته ارتش رژیم اشغالگر که تحرکات را در لبنان، اردن، مصر، عراق و عمق فلسطین اشغالی رصد می‌کرد توسط حزب الله و با پهپادهای انفجاری مجهز به موشک‌های دقیق ضربه‌ای مرگبار و مهلک به رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود که باید به آن عملیات‌های پهپادی حزب الله علیه پایگاه نظامی ارتش اشغالگر در طبریا برای اولین بار طی سال‌ها را هم اضافه کنیم.

 

وقتی حزب‌الله اسرائیل را به «عصر حجر» برمی‌گرداند

عطوان با اشاره به اینکه ارتش و مقامات رژیم صهیونیستی نمی‌توانند در برابر عملیات‌های حزب‌الله کاری انجام دهند تاکید کرد: نتانیاهو و «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی زبان خود را در کام کشیده‌اند و دیگر خبری از تهدیدهای این دو نفر برای نابودی لبنان و بازگرداندن این کشور به عصر حجر نیست. بلکه کاملاً برعکس شده و امروز می‌بینیم که شمال اراضی اشغالی یعنی منطقه الجلیل به عصر حجر برگشته است؛ جایی که در اثر عملیات‌های حزب الله، این منطقه خالی از سکنه شده و شهرک نشینان صهیونیست از آن به مناطق امن در مرکز و جنوب فلسطین اشغالی گریخته‌اند تا به 200 هزار شهرک نشین دیگری که فرار کرده بودند ملحق شوند.

در ادامه این مقاله آمده است: نتانیاهو و ژنرال‌های او قادر به انجام یک حمله گسترده علیه لبنان نیستند و نمی‌توانند تهدیدات خود را مبنی بر تبدیل کردن بیروت به یک غزه دیگر اجرا کنند؛ زیرا هر تحرک احمقانه‌ای از جانب ارتش اسرائیل با پاسخ برق آسا و قاطع حزب الله همراه خواهد بود و ده‌ها هزار موشک و پهپاد از جنوب لبنان راهی سراسر فلسطین اشغالی از جمله حیفا، تل‌آویو، صفد و طبریا می‌شود که این شهرها را ویران خواهد کرد.

تحلیلگر مذکور عرب زبان در ادامه این یادداشت خود به استراتژی دقیق و کارآمد حزب الله در نبرد با دشمن صهیونیستی اشاره و تصریح کرد: آنچه در اینجا قابل توجه می‌باشد آن است که رهبری حزب الله در سکوت عمل می‌کند و روش جنگ سریع را بدون حرف و هیچگونه مانور رسانه‌ای پیش می‌برد و پیام‌های خود را از طریق عملیات‌ها و موشک‌های خود به اشغالگران ارسال می‌کند نه با حرف.

 

اسرائیل با حمله به رفح گور خود را حفر می‌کند

بر اساس این مقاله، ژنرال‌های نتانیاهو طی هفت ماه حملات وحشیانه خود به نوار غزه شکست خورده‌اند و هر حرکتی برای گسترش جنگ در جبهه شمالی یا جنوبی در دریای سرخ و دریای مدیترانه برای صهیونیست‌ها به معنای خودکشی خواهد بود و اقدام به این خودکشی از جانب شخصی مانند نتانیاهوی شکست خورده و کابینه از هم پاشیده او که هیبت و بازدارندگی ساختگی خود را از دست داده‌اند و نتوانسته‌اند برای شهرک نشینان صهیونیست امنیت ایجاد کنند، بعید نیست.

عطوان در پایان یادداشت خود تاکید کرد: رژیم صهیونیستی با حمله گسترده به رفح قبر خود را حفر می‌کند و آخرین امیدهایش را برای احیای آبروی نداشته و از دست رفته خود از بین می‌برد؛ زیرا نتایج این حماقت برای صهیونیست‌ها مرگبار خواهد بود. گردان‌های مقاومت امروز در بالاترین سطح آمادگی هستند و از نبردهای خود در شمال غزه درس گرفته‌اند و منتظر شکاری گران بها در رفح می‌باشند. هلاکت 15 نظامی صهیونیست در کمین اولیه که نیروهای مقاومت برای آنها در رفح گذاشته بودند یک مقدمه برای مراحل بعدی محسوب می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی