زمان آغاز گفت‌وگوی ایران و آژانس انرژی اتمی

کدخبر: ۶۴۸۶۵۹
اقتصادنیوز: مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که به احترام عزاداری‌ها در پی شهادت رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه ایران، در مذاکرات آژانس با تهران وقفه کوتاهی ایجاد شده است.
زمان آغاز گفت‌وگوی ایران و آژانس انرژی اتمی

به گزارش اقتصانیوز به نقل از ایسنا، «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ایران گفت شهادت «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور و «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران که از دیروز مراسم‌های تشییع و وداع با آن‌ها در شهرهای مختلف ایران آغاز شده، در مذاکرات آژانس با ایران وقفه ایجاد کرده است.

رئیس‌جمهور ایران، روز یک‌شنبه برای افتتاح سد مرزی «قیزقلعه سی» به استان آذربایجان شرقی سفر کرده بود و بالگرد حامل او در مسیر بازگشت به تبریز در « جنگل دیزمار» در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد. در پی این حادثه، رئیس‌جمهور و وزیر خارجه ایران به شهادت رسیدند.

مراسم وداع با «شهدای خدمت» و تشییع آن‌ها از دیروز آغاز شده است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد، گروسی در گفت‌وگویی بیان کرد: «آن‌ها در حال حاضر عزادار هستند که من باید به آن احترام بگذارم اما وقتی این مراسم‌ها تمام شود، باز هم مشغول گفت‌وگو خواهیم شد».

گروسی گفت: «این یک وقفه کوتاه بوده است که امیدوارم ظرف چند روز برطرف شود».

مدیرکل آژانس افزود که این نهاد برنامه‌ دارد گفت‌وگوهای فنی با ایران را ادامه دهد اما هنوز به دلیل ضایعه رخ داده در ایران میسر نشده است.

گروسی در سفر اخیر خود با ایران بر سر تداوم همکاری‌های آژانس با ایران به توافق‌هایی دست یافت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی