یک مدیرکل در این استان کشور بازداشت شد+ جزئیات

کدخبر: ۶۴۸۶۷۷
اقتصاد نیوز: دادستان مرکز مازندران از بازداشت مدیرکل منابع طبیعی مازندران-ساری خبرداد و اعلام کرد: علی علوی در مدت مدیریت خود بر منابع طبیعی مازندران، تخلف‌های فراوانی با رویکرد "واگذاری منابع ملی" و دادن انواع موافقت‌های شفاهی و چراغ سبزهای غیرقانونی به متخلفان، زمین‌خواران و افراد صاحب نفوذ و سرمایه‌داران جنگل خوار را در کارنامه خود ثبت کرد.
یک مدیرکل در این استان کشور بازداشت شد+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محمد کریمی افزود: قطع درختان و نهال‌های جنگل الیمالات نور، تلاش برای محقق شدن زمین‌خواری فرح آباد ساری و جا دادن عرصه فوق در قالب اراضی مستحدثه ساحلی با بهانه اجرای طرح گردشگری؛ نابودی درختان و تخریب خاک هیرکانی در "پارک جنگلی بزچفت" تنها نمونه هایی کوچک از تخلف های وی بوده است.

استان مازندران حدود ۲ میلیون و چهار هزار هکتار مساحت دارد که از این مقدار حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار آن عرصه های طبیعی شامل جنگل و مرتع است.

برای حفاظت و مدیریت عرصه های طبیعی مازندران ۲ اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در ساری و نوشهر فعالیت دارند که منطقه ساری حدود ۷۱ درصد و نوشهر حدود ۲۹ درصد این عرصه‌ها را مدیریت می‌کند.در مجموع حدود ۵۴ درصد از عرصه‌های جنگلی شمال کشور را در اختیار دارد و همچنین نیمی از جنگل‌های هیرکانی ثبت شده در سازمان جهانی یونسکو در جغرافیای مازندران واقع است.

مازندران حدود ۴۶۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد که در آنها سالانه بیش از هفت میلیون تن محصول تولید می‌شود. این استان در تولید ۱۵ نوع از محصولات کشاورزی و باغی هم رتبه اول تا سوم کشور را دارد ، ظرفیت این شرایط در حالی است که تغییر غیرمجاز کاربری اراضی کشاورزی و باغی در مازندران همچنان از چالش‌های مهم این استان محسوب می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی