مردم ایتالیا از این رنگ بیزارهستند

کدخبر: ۶۴۹۰۹۶
اقتصادنیوز : خرافات ممکن است باور نکردنی به نظر برسند، اما بسیاری از افراد آن را در زندگی خود گنجانده اند. ایتالیایی‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند ...
مردم ایتالیا از این رنگ بیزارهستند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اطلاعات، در همه فرهنگ‌ها و جوامع مختلف خرافات بخش جدایی ناپذیر آداب و رسوم مردم شده است و در ایتالیا نیز مردم به چیزهای عجیبی اعتقاد دارند که در سفر به این کشور باید مواظب این اعتقادات باشیم.

خرافات ممکن است باور نکردنی به نظر برسند، اما بسیاری از افراد آن را در زندگی خود گنجانده اند. ایتالیایی‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و یک خرافه وجود دارد که اگر به ایتالیا سفر می‌کنید باید در مورد آن بدانید: ‌در اپرا رنگ بنفش نپوشید.

بسیاری از مردم ایتالیا معتقدند پوشیدن رنگ بنفش در اپرا منجر به بدشانسی می‌شود. در حالی که این باور منشأ مشخصی ندارد، رنگ در ایتالیا سابقه طولانی دارد. در واقع، ارتباط بنفش با بدشانسی فراتر از سالن اپرا است..

در زمان امپراتوری روم، مردم به دلیل سختی و هزینه ساخت رنگ بنفش این رنگ را با ثروت مرتبط می‌دانستند. رنگرزان به حدود 250هزار صدف مورکس نیاز داشتند تا نیم اونس رنگ بنفش تولید کنند. در واقع تنها ثروتمندان آن روزگار می‌توانستند رنگ بنفش بپوشند و در واقع به نظر می رسد تنفر از این رنگ ریشه در تاریخ این کشور داشته باشد.

اگر دعوتنامه ای برای یک عروسی ایتالیایی دریافت کردید، بهتر است از پوشیدن بنفش خودداری کنید. کسانی که در ایتالیا ازدواج می‌کنند اغلب از پوشیدن رنگ بنفش خودداری می‌کنند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی