راز کامبک پرسپولیس/ جادوی اوسمار چه بود؟

کدخبر: ۶۴۹۲۵۱
اقتصادنیوز: پرسپولیسی‌ها در شبی عجیب در حالی که با ۳ گل از حریف خود عقب بودند، در دیداری تماشایی در نیمه دوم به برتری رسیدند و صدرنشین شدند.
راز کامبک پرسپولیس/ جادوی اوسمار چه بود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تیم فوتبال پرسپولیس تهران در شبی خاطره‌انگیز درحالی که نیمه نخست با نتیجه ۳ بر صفر از استقلال خوزستان عقب بود، موفق شد در نیمه دوم ۴ بار دروازه حریف را باز کند و در پایان با پیروزی ۴ بر ۳ با توجه به توقف استقلال تهران مقابل نساجی مازندران با ۶۲ امتیاز سرانجام بعد از ۲۸ هفته صدرنشین لیگ بیست و سوم شود. موضوع قابل توجه و جالب این بازی، اتفاقات رختکن پرسپولیس در بین دو نیمه است.

اوسمار ویرا سرمربی برزیلی سرخ‌پوشان بعد از ورود به رختکن بلافاصله به وحید امیری، علی نعمتی و محمد خدابنده‌لو دستور می‌دهد که به زمین بروند و خود را برای حضور در نیمه دوم به جای سروش رفیعی، فرشاد فرجی و مسعود ریگی آماده کنند. بعد از این تصمیم در شرایطی که بازیکنان این تیم در ناامیدی مطلق و نداشتن تمرکز به سر می‌بردند، این مربی برزیلی با جملات انگیزشی ابتدا بازیکنان را از نظر ذهنی ریکاوری کرده و به آنها این اطمینان خاطر را داد که پرسپولیس در نیمه دوم می‌تواند به بازی بازگشته و برنده این دیدار بسیار مهم شود.

بعد از آنکه بازیکنان با صحبت‌های انگیزشی اوسمار روحیه از درست رفته خود را باز می‌یابند، دستورات فنی و تاکتیکی برای نیمه دوم به بازیکنان انتقال داده می‌شود تا آنها آماده نیمه دوم این دیدار شوند. جدا از تعویض‌های طلایی اوسمار و بررسی نکات فنی نباید نقش پررنگ این مربی برزیلی در مباحث روانی در این بازی مهم را نادیده گرفت، به خصوص در جایی که سرخ‌پوشان امید خود را به کلی از دست داده بودند اما در نیمه دوم ورق بازی و حتی سرنوشت لیگ را به سود خود تغییر دادند و حالا سرنوشت قهرمانی لیگ بیست و سوم در دست آنهاست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی