سقط غیرقانونی جنین را گزارش دهید+تلفن سامانه

کدخبر: ۶۴۹۲۷۰
اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت گفت: گزارش‌های مربوط به سقط جنین غیرقانونی در مراکز درمانی و یا عدم رضایت مادران باردار نسبت به سقط، به خط سامانه ۱۹۰ مربوط می‌شود.
سقط غیرقانونی جنین را گزارش دهید+تلفن سامانه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، علیرضا رحیم‌نیا، با بیان اینکه داخلی‌های سامانه ۱۹۰ از ۶ خط در ابتدای کار دولت به ۹ خط رسیده است، گفت: یکی از خطوط مهم ایجاد شده در این سامانه، خط ۶ برای رسیدگی به مشکلات قانونی جوانی جمعیت بوده است.

وی افزود: بر اساس قانون جوانی جمعیت، مدت دوره طرح تعهد خدمت برخی از همکاران ما در حوزه سلامت باید کاهش می‌یافت و یا باید جابجا می‌شدند همچنین گزارش‌های مربوط به سقط جنین غیرقانونی در مراکز درمانی و یا عدم رضایت مادران باردار نسبت به سقط، به این خط از سامانه ۱۹۰ مربوط می‌شود.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: گزارش‌های مربوط به مشکلات قانون جوانی جمعیت بلافاصله توسط معاونت‌های مربوطه و همچنین واحدهای بازرسی دانشگاه‌های علوم پزشکی بررسی و نتایج آن به تماس گیرندگان، اطلاع داده می‌شود. خوشبختانه برای بسیاری از موارد سقط جنین غیرقانونی و یا تمام مواردی که مادران باردار، مخالف سقط جنین بوده اند، اقدامات لازم انجام و از سقط جنین، پیشگیری شده است.

رحیم.نیا ادامه داد: تصاویر تولد نوزادانی که با پیگیری سامانه ۱۹۰ و وزارت بهداشت از سقط نجات یافته‌اند برای ما ارسال شده که به عنوان آلبوم افتخار وزارت بهداشت در راستای حفظ نفوس و رشد جمعیت، ماندگار شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی