اولویت اصلی حماس در جنگ غزه مشخص شد

کدخبر: ۶۴۹۳۱۵
اقتصادنیوز: یک مقام ارشد حماس با بیان اینکه اعتمادی به دشمن نیست، گفت: خروج اشغالگران از غزه و توقف جنگ اولویت اصلی است.
اولویت اصلی حماس در جنگ غزه مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، اسامه حمدان یکی از رهبران جنبش حماس تاکید کرد که از طرف واسطه‌ها چیزی به ما در مورد ازسرگیری مذاکرات اطلاع داده نشده است

وی افزود: حرف و حدیث‌های امروز در مورد مذاکرات جدید جدی نیست.

حمدان عنوان کرد که ما همچنین معتقدیم که رژیم صهیونیستی به دنبال طفره رفتن از عمل به تصمیمات دیوان دادگستری بین‌المللی است.

وی گفت ما نیازی به مذاکره جدید نداریم و جنبش حماس پاسخ خود را به طرح پیشنهادی واسطه‌ها ارائه داده است.

اسامه حمدان گفت سوال این است که چه تضمینی می‌توان در رابطه با موافقت رژیم صهیونیستی با افکار و ایده‌های جدید داد.

حمدان افزود اگر تضمین جدی وجود نداشته باشد، این به معنای دادن زمان بیشتر به رژیم اشغالگر برای ادامه جنگ است.

این رهبر حماس تاکید کرد که پیشنهادی ارائه شده بود و ما آن را پذیرفتیم اما "اسرائیل"با آن مخالفت کرد و هیچ تضمینی نیست که این رژیم پیشنهادهای جدید برای ورود به مذاکرات را بپذیرد.

اسامه حمدان عنوان کرد که سخن گفتن از آمادگی رژیم صهیونیستی برای آتش‌بس مستمر کفایت نمی‌کند و لازم است که این رژیم فورا از نوار غزه عقب‌نشینی کرده و جنگ متوقف شود.

حمدان گفت اولویت کنونی اجرای حکم دیوان دادگستری بین‌المللی است و بایدن باید آمادگی خود را برای ملزم نمودن رژیم صهیونیستی به عمل به این حکم اعلام کند.

وی تصریح کرد که به هیچ پیشنهاد و طرحی از سوی دشمن صهیونیستی نمی‌توان اعتماد کرد و چرا باید بعد از طرح پیشنهادی اخیر واسطه‌‌ها که ما آن را پذیرفتیم، باید با طرحی دیگر موافقت کنیم؟


 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی