جزئیات اعلام خبر وقوع سانحه رئیس جمهور از زبان وزیر علوم در هیات دولت

کدخبر: ۶۴۹۴۴۶
اقتصادنیوز: وزیر علوم جزئیات اعلام خبر وقوع سانحه هلکوپتر رئیس جمهور در هیات دولت و در روز حادثه را تشریح کرد.
جزئیات اعلام خبر وقوع سانحه رئیس جمهور از زبان وزیر علوم در هیات دولت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمد علی زولفی‌گل در مراسم بزرگداشت رئیس جمهور شهید و همراهان ایشان که امروز با حضور جمیله علم‌الهدی همسر رئیس جمهور در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: روز یکشنبه هفته گذشته که در جلسه هیات دولت بودیم و چند لحظه مخبر، معاون اول رئیس جمهور از جلسه بیرون رفتند و مجددا که داخل جلسه برگشتند اعلام کردند که با کمال تاسف می‌خواهم خبری را خدمت‌تان عرض کنم و آن این است که هلیکوپتر رئیس‌جمهور دچار حادثه شده و باید دعا کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: پس از اعلام خبر فوق، زلزله‌ای در هیات دولت شکل گرفت و شنیدن این خبر برای ما فوق‌العاده سخت بود؛ چرا که سید جلیل‌القدر، رئیسی مرد خدا بود و به معنای واقعی حرف و عملش یکی بود.

وزیر علوم با بیان این‌که رئیس‌جمهور شهیدمان آیت‌الله رئیسی در تصمیم‌گیری‌ها به هیچ‌ عنوان منافع ملی و مردم را فدای منافع دولت نمی‌کرد، اظهار کرد: یک‌بار برای تصمیم‌گیری در خصوص موضوعی خدمت ایشان رسیدم و گفتم اگر حمایت کنید این تصمیم گرفته شود؛ چرا که هم به نفع دولت و هم به نفع شما خواهد بود که در مقابل رئیس جمهور گفتند دیگر این حرف را نزنید ما در تصمیم‌گیری‌های خود فقط باید منافع مردم را مهم بدانیم و این تذکر ایشان درس مهمی برای بنده بود. به همین جهت وقتی مسئولیت‌های اجرایی برعهده می‌گیریم نباید به جز منافع مردم به چیزی دیگر فکر کنیم.

وی با بیان این‌که آیت‌الله رئیسی یک پهلوان سیاسی بود، تصریح کرد: مفهوم پهلوان با قهرمان تفاوت دارد؛ چرا که پهلوان در فرهنگ ما به کسی گفته می‌شود که در رقابت‌ها همواره اخلاق، ایمان، ادب، انصاف و تقوای سیاسی را ملاک قرار می‌دهد و به هیچ عنوان مرزهای اخلاقی را زیرپا نمی‌گذارد.

زلفی‌گل خاطرنشان کرد: آیت‌الله رئیسی در دوران حدود سه سال رئیس جمهوری یک پهلوان واقعی بود و شهادت می‌دهم ایشان برای خدمت به مردم سراز پا نمی‌شناخت و صادقانه و بی‌منت برای مردم خدمت کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی