نیاز آزمایشگاه‌ها با این کیت‌های تشخیصی ایرانی برطرف شد

کدخبر: ۶۴۹۴۷۸
اقتصادنیوز: مدیرعامل این شرکت فناور گفت:متخصصان این شرکت فناور که در زمینه مهندسی ژنتیک و سلولی فعالیت می‌کند، موفق شده‌اند طیف وسیعی از کیت‌های تشخیص و استخراج، محیط‌های کشت و فرآورده‌های تحقیقاتی در حوزه سلولی و مولکولی را تولید کنند.
نیاز آزمایشگاه‌ها با این کیت‌های تشخیصی ایرانی برطرف شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فاضل گرجی پور با اشاره به فعالیت تخصصی در حوزه ژنتیک و تولید پروتئین‌های نوترکیب و آنتی‌بادی‌های با کاربرد تحقیقاتی، تشخیصی و درمانی، اظهارداشت: با توجه به ماهیت بین رشته‌ای فناوری‌های زیستی، فعالیت‌های ما با حوزه‌های مختلفی همچون زیست مواد و نانومواد، درمان‌های سلولی، دارورسانی هوشمند و سنسورهای زیستی گره خورده است.

این فعال فناور با اشاره به تولید انواع کیت‌های تشخیصی و استخراج سلولی و مولکولی، تصریح کرد: متخصصان این شرکت از ابتدا فعالیت‌های تولیدی خود را بر تولید کیت‌های سنجش سایتوکاین‌ها و بیومارکرها بر اساس الایزا بنا نهادند و در ادامه محصولاتی مانند کیت سنجش مرگ سلولی به روش فلوسیتومتری را به بازار عرضه کردند. در دوران پاندمی کرونا، شرکت ما جزء اولین مجموعه‌هایی بود که آنتی‌ژن‌های اسپایک ویروس کرونا را به صورت نوترکیب در میزبان‌های سلولی پستانداران تولید کرد. این آنتی ژن‌ها ماده مؤثره واکسن‌های نوترکیب و همچنین قسمت RBD آن به عنوان آنتی ژن کیت‌های سنجش آنتی بادی برای بررسی ایمنی زایی واکسن کاربرد دارد.

مدیرعامل این شرکت فناور با اشاره به تولید و عرضه محصولات سلولی و زیستی، گفت: در حال حاضر انواع محلول‌های بیوشیمیایی، کشت سلول، کیت‌های مولکولی، استخراج اسیدهای نوکلئیک، آنتی بادی‌ها، پروتئین‌های نوترکیب و کیت‌های بر پایه ایمونواسی در این مجموعه در دست تولید هستند. همچنین کیت سنجش رهایش اینترفرون گاما برای تشخیص عفونت با عامل بیماری سل (مایکوباکتریوم توبرکلوز) که با عنوان IGRA نیز شناخته می‌شود در شرکت در فاز تحقیق و توسعه قرار دارد. این کیت با توجه به اهمیت تشخیص افتراقی سریع در جمعیت در معرض سل با توجه به بحران جابجایی‌های جمعیتی در کشورهای اطراف و به ویژه همسایه های شرقی، که جزء نواحی با شیوع بالای سل هستند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باعث کنترل شیوع این بیماری واگیردار تنفسی می‌شود.

گرجی پور با اشاره به فرآیند تولید و تجاری‌سازی کیت تشخیص و سنجش میزان آفلاتوکسین M1 در محصولات لبنیاتی، گفت: با توجه به افزایش هزینه‌ها به دلیل افزایش نرخ ارز، بررسی آلودگی با این ماده سمی در فرآیند تولید به دقت انجام نمی‌گیرد و میزان بیش از مجاز آن در مواد لبنی می‌تواند مشکلات سلامتی زیادی را برای مصرف کنندگان مواد لبنی ایجاد کند. لذا انجام این تست برای تعیین سلامت مواد لبنی اهمیت اساسی در حفظ سلامتی جامعه دارد.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، این فعال فناور با اشاره به فعالیت شرکت در زمینه‌های تحقیقاتی و آزمایشگاهی، تصریح کرد: آزمایشگاه سنجش سیتوکین‌ها، سنجش استرس اکسیداتیو و همینطور کشت سلول به مطالعه زیست سازگاری و سمیت سلولی زیست مواد و نانومواد وارد این زمینه شد. در حال حاضر طیف گسترده ای از خدمات توسط این شرکت عرضه می شود که شامل مطالعات سلولی، سنجش استرس اکسیداتیو، مطالعات بافتی، سنجش سیتوکین ها و بررسی بیان پروتئین‌ها است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی