طوفان در آمریکا/ آمار تلفات مشخص شد

کدخبر: ۶۴۹۸۶۰
اقتصادنیوز: طوفان و گردباد شدید در مناطق مختلف آمریکا تاکنون باعث کشته شدن دستکم ۲۲ نفر و زخمی شدن صدها نفر شده است.
طوفان در آمریکا/ آمار تلفات مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، شمار تلفات طوفان و گردباد شدید در مناطق مختلف آمریکا به ویژه مناطق مرکزی به دستکم 22 کشته و صدها زخمی رسیده است.

بر این اساس، این طوفان خسارات و تلفات زیادی در بخش هایی از تگزاس، اوکلاهاما، آرکانزاس و کنتاکی بر جای گذاشته و سپس به سمت سواحل شرقی آمریکا حرکت کرده است.

طوفان با حرکت به سمت سواحل شرقی در اواخر روز دوشنبه، ساکنان این منطقه از کارولینای شمالی تا مریلند را تحت تاثیر قرار داده در حالی که ساکنان مناطقی از آلاباما تا نیویورک، در معرض بزرگترین هشدار شرایط بد آب و هوایی قرار دارند.

خبر مرتبط
لحظه ورود طوفان به یزد+ فیلم

اقتصادنیوز: لحظه ورود طوفان شن به یزد را می بینیم.

اندی بشر فرماندار کنتاکی در یک کنفرانس خبری از کشته شدن دستکم 5 نفر در این ایالت خبر داد. وی همچنین با اشاره به گزارش هایی از وزش بادهای بسیار شدید و وقوع طوفان، در این ایالت اعلام وضعیت اضطراری کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داد بر اثر این طوفان های مهیب، دستکم 7 نفر در تگزاس کشته و حدود 100 تن دیگر زخمی شدند و بیش از 200 خانه و ساختمان دیگر تخریب شده است.

خبر مرتبط
وقوع طوفان شدید هزاران نفر را آواره کرد

اقتصادنیوز: وقوع طوفان و بارندگی شدید در پرجمعیت‌ترین جزیره فیلیپین بیش از ۸ هزار نفر مجبور به ترک خانه‌های خود کرد.

گرگ ابوت فرماندار تگزاس برای 108 منطقه در این ایالت اعلام وضعیت بحرانی کرد.

ابوت تصریح کرد در حین طوفان، دهها نفر از سرنشینان خودروهای سواری، خودروی خود را در بزرگراه رها کرده و در نزدیکی یک کامیون پناه گرفتند. بیش از 100 نفر نیز داخل یک پمپ بنزین پناه گرفته بودند.

این در حالی است که تیم های امداد و نجات، عملیات جستجو در بین بقایای خانه های تخریب شده برای کشف اجساد احتمالی را آغاز کرده‌اند.

فرماندار آرکانزاس نیز اعلام کرد بر اثر طوفان سهمگین دستکم 8 نفر کشته شدند.

بر این اساس، تا روز دوشنبه برق بیش از 400 هزار مشترک عمدتا در نواحی شرقی آمریکا قطع شده است که تقریبا 125 هزار مشترک آن در کنتاکی است.

در همین حال یک مقام سرویس ملی هواشناسی سرعت وزش طوفان را 135 مایل بر ساعت اعلام کرد و از وقوع طوفان های سهمگین تر و مرگبارتر طی چند روز آینده خبر داد.

این در حالی است که ایالات متحده برای طوفان های فصلی سهمگین اقیانوس اطلس در سال جاری که معمولا از اول ماه ژوئن آغاز می شود، آماده می شود.

در همین حال جو بایدن رئیس جمهور آمریکا مراتب تاسف و همدردی خود را با قربانیان این طوفان مرگبار اعلام و برای درگذشتگان دعا کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی