بورل از تغییر سیاست برخی کشورها درباره اوکراین خبر داد

کدخبر: ۶۴۹۹۵۱
اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا خبر داد که بعضی از کشورهای عضو این اتحادیه قصد دارند ممنوعیت استفاده اوکراین از تسلیحات اهدایی این کشورها برای حمله به خاک روسیه را لغو کنند.
بورل از تغییر سیاست برخی کشورها درباره اوکراین خبر داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا گفت برخی کشورهای عضو این اتحادیه قصد دارند ممنوعیت استفاده اوکراین از تسلیحات اهدایی این کشورها برای حمله به خاک روسیه را لغو کنند.

خبر مرتبط
اتهام‌زنی نتانیاهو به دادستان لاهه/ بورل انتقاد کرد

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا از نتانیاهو به دلیل متهم کردن دادستان دیوان کیفری بین‌المللی انتقاد کرد.

بورل پس از جلسه شورای امور خارجه اتحادیه اروپا در یک نشست خبری به مخالفت کشورهای این اتحادیه با استفاده اوکراین از سلاح‌های اهدایی اروپا برای حمله به خاک روسیه اشاره کرد و گفت: «برخی از اعضا با این کار مخالف بودند و حالا نظر خود را تغییر داده‌اند. آن‌ها به‌تدریج می‌پذیرند که این محدودیت از سلاح‌هایی که به اوکراین می‌فرستند، لغو کنند.»

بااین‌حال، او تأکید کرد که تصمیم‌گیری در این مورد بر عهده کشورهاست و گفت: «هیچ‌کس نمی‌تواند کشورها را مجبور کند که این محدودیت را بر سلاح‌هایی که به اوکراین می‌فرستند وضع نکنند.»

خبر مرتبط
اعتراض بورل به سرپیچی رژیم صهیونسیتی از حکم دادگاه لاهه

اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار اقدامی در خصوص بی‌توجهی رژیم صهیونیستی به دستور عالی‌ترین دادگاه سازمان ملل شد.

غرب تا امروز به شرطی تسلیحات و مهمات خود را در اختیار اوکراین قرار داده که این کشور از این تسلیحات در حمله به خاک روسیه استفاده نکند؛ زیرا این کار تنش‌های میان روسیه و کشورهای غربی را تشدید خواهد کرد و این کشورها نمی‌خواهند مستقیماً درگیر مناقشه اوکراین شوند.

بورل همچنین با بیان اینکه اتحادیه اروپا قصد دارد برنامه خود برای آموزش نظامیان اوکراینی را گسترش دهد، گفت: «اوکراینی‌ها سربازان بیشتری را بسیج خواهند کرد؛ بنابراین به آموزش بیشتری نیاز دارند. برنامه آموزشی ما بسیار موفق بوده و بیش از ۵۰ هزار سرباز در آن آموزش دیده‌اند. ما امیدواریم که تا پایان تابستان جاری ۶۰ هزار سرباز را آموزش دهیم.»

این دیپلمات ارشد اروپایی گفت: «ما باید ظرفیت‌ها و طرح‌های پیشنهادی خود برای آموزش (سربازان اوکراین) را با نیازهای این کشور تنظیم کنیم. به‌زودی این کار را خواهیم کرد و اهداف جدید وضع می‌کنیم. اجماع فزاینده‌ای در مورد گسترش چشم‌انداز ظرفیت آموزشی ما وجود دارد.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی