افزایش چشمگیر اختلالات روانی در میان اسرائیلی‌ها

کدخبر: ۶۴۹۹۷۸
اقتصادنیوز: رسانه‌های اسرائیلی از افزایش سه برابری اختلالات روانی در میان اسرائیلی از هفتم اکتبر تاکنون خبر دادند.
افزایش چشمگیر اختلالات روانی در میان اسرائیلی‌ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی امروز (سه‌شنبه) گزارش داد که از هفتم اکتبر تا پایان سال ۲۰۲۳، حدود ۱۸ هزار شهرک‌نشین صهیونیست در مراکز روان درمانی، تحت درمان قرار گرفته‌اند.

خبر مرتبط
واکنش سازمان عفو بین‌الملل به حمله اسرائیل به اردوگاه آوارگان در رفح

اقتصادنیوز: سازمان عفو بین‌الملل حمله اسرائیل به اردوگاه آوارگان در غرب شهر رفح را «جنایت جنگی» خواند.

بر اساس این گزارش، از آغاز جنگ غزه تعداد افرادی که در این مراکز درمان شدند، سه برابر افزایش داشته‌ است.

در همین ارتباط وب‌سایت «اوراسیا ریویو» اوایل سال جاری میلادی نوشت که پژوهشگران مرکز آکادمیک «روبین» در فلسطین اشغالی و دانشگاه کلمبیا مطالعه‌ای را در خصوص تأثیرات عملیات «طوفان الأقصی» بر سلامت روانی صهیونیست‌ها انجام داده‌اند. نتیجه این مطالعه نشان داد که پس از این عملیات ۲۹ درصد صهیونیست‌ها از استرس پس از شوک و ۴۲ تا ۴۴ درصد نیز از افسردگی و نگرانی رنج می‌برند و آمار این اختلالات تقریبا ۲ برابر آمار پیش از وقوع عملیات طوفان الأقصی بود.

پیشتر نیز رسانه‌های رژیم صهیونیستی از افزایش آسیب‌های روانی در میان شهرک‌نشینان صهیونیست خبر داده بودند.

بنابراین گزارش، مراکز انجمن کمک‌های روانی «عران» رژیم صهیونیستی نیز با افزایش تقاضای کمک مواجه شده و حتی به ۱۰۰ هزار تقاضا رسید که طبق نوشته روزنامه صهیونیستی «معاریو» این درخواست‌ها مربوط به گروه‌های مختلف سنی بود.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت» نیز گزارشی از نظرسنجی که وزارت آموزش رژیم صهیونیستی انجام داده است، منتشر کرد و افزود که نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد بیش از نیمی از دانش‌آموزان از اختلالات روانی پس از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ رنج می‌برند.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نیز از خودکشی ۱۰ افسر و سرباز ارتش رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر تاکنون خبر داد و نوشت که بخشی از این افراد در جریان نبردها در شهرک‌های اطراف نوار غزه خودکشی کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی