این کریدور ترانزیتی به نام شهید ابراهیم رئیسی نام‌گذاری می‌شود

کدخبر: ۶۴۹۹۸۰
اقتصادنیوز: نماینده ویژه رییس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مکاتبه‌ای با سرپرست ریاست جمهوری پیشنهاد کرد تا کریدور ترانزیتی دریا به دریا به نام «شهید آیت‌الله دکتر رییسی» نام‌گذاری شود.
این کریدور ترانزیتی به نام شهید ابراهیم رئیسی نام‌گذاری می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، عصر امروز حجت‌الله عبدالملکی، نماینده ویژه رییس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در نامه‌ای به دکتر مخبر، سرپرست نهاد ریاست جمهوری پیشنهاد کرد تا مسیر ریلی اتصال بندر کاسپین (منطقه آزاد انزلی) به بندر شهید رجایی (منطقه ویژه شهید رجایی) به نام سید شهیدان خدمت، شهید آیت الله رییسی نام‌گذاری شود.

خبر مرتبط
نام‌گذاری بلواری به نام «شهید آیت‌الله رئیسی»

اقتصادنیوز: با موافقت اعضای شورای اسلامی شهر، حد فاصل میدان شهید گمنام تا میدان حافظ در کلان شهر مشهد به نام «شهید آیت‌الله رئیسی» نام‌گذاری شد.

این پیشنهاد در حالی مطرح می‌شود که قرار بود قطعه نهایی پروژه «دریا به دریا» به طول 37 کیلومتر از مرکز شهر رشت تا منطقه آزاد انزلی با حضور شهید آیت الله دکتر رییسی ظرف چند روز آینده افتتاح و کریدور مهم بین المللی اتصال دریای خزر به خلیج فارس نهایی شود.

این پروژه همواره مورد تاکید و پیگیری رییس جمهور شهید قرار داشت و اهمیت بسزایی در تامین منافع ملی مردم ایران دارد.

راه‌آهن رشت-بندرکاسپین یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ریلی و اولویت‌دار کشور با هدف تکمیل کریدور شمال-جنوب و توسعه مبادلات تجاری جمهوری اسلامی ایران در حوزه خزر است و از نظر مبادلات تجاری و بازرگانی با کشورهای منطقه و اروپا، از اهمیت بالایی برخوردار است.

راه‌آهن رشت-بندرکاسپین با اعتبار بیش از 30 هزار میلیارد ریال احداث شده است و ارزش روز آن بالغ بر 60 هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی