درخواست وزیر دفاع آمریکا از اسرائیل

کدخبر: ۶۵۰۳۸۲
اقتصادنیوز: وزیر دفاع آمریکا در جریان تماس با همتای صهیونیست خود، در مورد اهمیت فوری باز کردن گذرگاه مرزی رفح برای ادامه جریان کمک‌ها گفت‌وگو کردند.
درخواست وزیر دفاع آمریکا از اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «پنت رایدر» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) امروز پنج‌شنبه گفت لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا و یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تماس تلفنی داشتند.

رایدر در بیانیه‌ای گفت: وزیر دفاع آمریکا چهارشنبه ۲۹ مه با یوآو گالانت صحبت کرد تا در مورد عملیات اسرائیل در غزه، نیاز به افزایش ارسال کمک‌های بشردوستانه و اهمیت فوری باز کردن گذرگاه مرزی رفح برای ادامه جریان کمک‌ها رایزنی داشته باشند.

به گزارش اسپوتنیک، او افزود، این ۲ مقام همچنین درباره تلاش‌ها برای بهبود ارتباطات بلادرنگ بین ارائه‌دهندگان کمک‌های بشردوستانه و ارتش رژیم صهیونیستی گفت‌وگو کردند.

این تماس تلفنی در شرایطی انجام می‌شود که مصر در پیام‌های متعدد خود به تل‌آویو تاکید کرده که کشیده شدن به سمت تشدید تنش به دلیل عملیات نظامی در مرزهای مصر با نوار غزه، خسارت‌های فاجعه‌باری برای رژیم صهیونیستی به دنبال خواهد داشت.

این تهدیدها پس از آن صورت گرفت که ارتش رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب مدعی تسلط کامل بر محور «فیلادلفیا» در امتداد مرز نوار غزه و مصر شد. پیشتر منابع مطلع مصری از ارسال پیامی توسط دولت قاهره برای کابینه رژیم صهیونیستی و اعتراض به یورش ارتش این رژیم به گذرگاه رفح و محور فیلادلفیا پرده برداشته بودند.

رژیم اشغالگر پس از آنکه سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت گذرگاه مرزی رفح را اشغال و جریان ورود کمک‌ها به نوار غزه را متوقف کرد، قصد دارد به جنگ نسل‌کشی، قحطی و محاصره فلسطینی‌ها در غزه ادامه دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی با اشغال گذرگاه رفح، گذرگاه زمینی اصلی در نوار غزه را که کمک‌ها از طریق آن وارد این باریکه ‌می‌شد، بست؛ اقدامی که خطر تشدید فاجعه انسانی به‌ویژه به دلیل کمبود مواد غذایی و سوخت را به همراه دارد.

ارتش رژیم صهیونیستی با ادعای از بین بردن تیپ‌های حماس حمله زمینی در رفح را آغاز کرد، اما امروز علی‌رغم گذشت بیش از ۲۰ روز از ورود به این منطقه در جنوبی‌ترین نقطه نوار غزه، راه به جایی نبرده و تنها دستاورد آن، تلفات سنگین در نتیجه عملیات‌های مقاومت و کشته شدن چند اسیر صهیونیست در نتیجه حملات هوایی به رفح بوده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی