کشف ۵۰ هزار قلم داروی نایاب پیوند عضو در تهران+فیلم

کدخبر: ۶۵۰۳۸۵
اقتصادنیوز: - رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری عاملین فروش داروهای غیرمجاز در فضای مجازی خبر داد و گفت: از متهمین دستگیر شده بیش از ۵۰ هزار قلم انواع داروی نایاب و کمیاب با ارزش ریالی حدود ۱۵ میلیارد تومان کشف شد که قسمت عمده این داروها مربوط به پیوند عضو است.
کشف ۵۰ هزار قلم داروی نایاب پیوند عضو در تهران+فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی عصر پنجشنبه اظهار کرد: به دنبال دریافت گزارشاتی مبنی بر فروش داروهای غیرمجاز و همچنین داروهای نایاب و کمیاب در فضای مجازی توسط فرد یا افرادی ناشناس تحقیقات سایبری پلیس فتا آغاز شد و پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در اولین اقدام کارآگاهان سایبری پلیس فتا پایتخت مشخص شد یک کانال تلگرامی با بیش از ۵۰۰ هزار نفر مخاطب در حال فروش داروهای پیوند عضو و دیگر داروهای نایاب است.

سرهنگ معظمی گودرزی اضافه کرد: در گام دوم تحقیقات پرونده با تلاش شبانه روزی پلیس و بررسی‌های علمی و تخصصی هویت گردانندگان کانال به دست آمد و مشخص شد آنها با ارتباط گسترده‌ای که از طریق شغل و رشته خود دارد داروهای سقط جنین و داروهای پیوند عضو را بصورت غیرقانونی از مراجع رسمی توزیع خارج کرده و ضمن نگهداری آنها در انبارهای غیرمجاز با قیمت‌های گزاف در فضای مجازی به فروش می‌رسانند.

 

رییس پلیس فتا پایتخت ادامه داد: پس از شناسایی هویت مجرمین و تشریفات قضایی، متهمین در محل اختفای خود دستگیر شدند و انبار آنها با بیش از ۵۰ هزار قلم انواع داروی نایاب کشف و ضبط شد.

سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به اینکه خط قرمز پلیس سلامت مردم است، گفت: پلیس فتا با حضور مستمر و شبانه روزی در فضای مجازی با کسانی که جان و مال مردم را بازیچه اهداف شوم خود قرار می‌دهند، مطابق قانون برخورد خواهد کرد.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه مصرف برخی داروها بدون دستور پزشک میتواند مرگ آور باشد به شهروندان توصیه کرد: علاوه بر اینکه مصرف خودسرانه دارو می تواند آسیب‌های بسیاری جدی در پی داشته باشد، امکان ارائه داروهای تقلبی و تاریخ گذشته نیز در فضای مجازی متصور است،

وی از مردم خواست حتما هرگونه دارو و مواد بهداشتی از مراجع رسمی، داروخانه‌ها یا مراکز بهداشت تهیه و با هماهنگی پزشک مصرف کنند.

سرهنگ معظمی گودرزی تاکید کرد: شهروندان می‌توانند برای اعلام هرگونه موارد مشکوک از طریق مرکز فوریت‌های سایبری با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir اقدام کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی