نقش ایران در تقویت صلح منطقه قفقاز جنوبی

کدخبر: ۶۵۰۳۸۶
اقتصادنیوز: سرپرست وزارت خارجه ایران بر تعهد تهران در نقش‌آفرینی موثر برای پایداری امنیت و ثبات در قفقاز تاکید کرد.
نقش ایران در تقویت صلح منطقه قفقاز جنوبی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «آرارات میرزویان»، وزیر خارجه ارمنستان در گفتگوی تلفنی با علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه، ضمن تسلیت شهادت شهدای خدمت به دولت و مردم ایران، بر تداوم همکاری دولت ارمنستان با جمهوری اسلامی ایران برای تحقق اهداف مورد نظر رهبران دو کشور تاکید کرد.

در این گفتگوی تلفنی علی باقری ضمن تشکر از پیام‌های مقامات عالی ارمنستان از جمله رئیس‌جمهور، نخست وزیر و وزیر خارجه این کشور و همچنین سفر نخست وزیر و وزیر خارجه ارمنستان به تهران برای ادای احترام به رئیس‌جمهور و وزیر خارجه شهید و همراهان ایشان، بر اهمیت اجرایی شدن بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با نخست وزیر ارمنستان که ناظر بر تحقق اهداف راهبردی بین دو کشور  است، تاکید کرد.

 سرپرست وزارت خارجه با تاکید بر «امنیت درون زا» به عنوان دکترین امنیت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ایران خود را به نقش آفرینی موثر  برای پایداری امنیت و ثبات در قفقاز متعهد می‌داند.

باقری همچنین بر آمادگی کشورمان برای عملیاتی شدن توافقاتی که در دوران رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید کشورمان حاصل شده تاکید کرد و در ادامه ضمن ابراز همدردی جمهوری اسلامی ایران با سیل زدگان اخیر در ارمنستان، آمادگی ایران را برای کمک به حادثه دیدگان ابراز داشت.

وزیر امور خارجه ارمنستان نقش جمهوری اسلامی ایران در تقویت صلح در منطقه قفقاز جنوبی را مهم توصیف کرد.

وی همچنین از همکاری‌های ایران در اجرای طرح های زیرساختی ارمنستان‌ از جمله جاده آگاراک- کاجران ابراز رضایت کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی