هوا گرم تر می شود/ گرد و خاک در راه است

کدخبر: ۶۵۰۴۱۳
اقتصادنیوز: مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: طی دو روز آینده برای بیشتر مناطق کشور افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.
هوا گرم تر می شود/ گرد و خاک در راه است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه نواحی شمال غرب کشور شاهد بارش باران است گفت: در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، برخی مناطق غربی سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز بارش پراکنده رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: طی دو روز آینده برای بیشتر مناطق کشور افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

او با بیان اینکه طی دو روز آینده  در نواحی غربی کشور شاهد بارش باران خواهند بود گفت: در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، برخی مناطق غربی سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی شاهد ابرناکی و بارش پراکنده خواهیم بود.

ضیائیان گفت: طی سه روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل و جنوب‌غرب کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد که در مناطق مستعد سبب خیزش گردوخاک خواهد شد.

خبر مرتبط
چرا هوا گرم شد؟+فیلم

اقتصادنیوز: رییس مرکز اقلیم سازمان هواشناسی گفت: امسال در جنوب شرق آسیا یک سال استثنایی بود و کم‌کم این موج گرما به سمت غرب گسترش پیدا می‌کند و به همین علت با دمای به شدت بالاتر از نرمال مواجه می‌شویم.

وی  با اشاره به اینکه مناطق غربی و مرکزی خلیج فارس طی دو روز آینده مواج است گفت: آسمان  تهران امروز صاف تا کمی ابری و همراه با وزش باد پیش‌بینی شده که در برخی ساعات افزایش باد را خواهیم داشت، البته در شب احتمال گردوخاک نیز وجود دارد.

خبر مرتبط
هوای 6 شهر خوزستان ناسالم شد

اقتصادنیوز: مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان از قرار گرفتن هوای شش شهر خوزستان در وضعیت «ناسالم برای گروه‌های حساس» و «نارنجی» خبر داد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی