واکنش رئیس کمیسیون اروپا با پیشنهاد آتش بس جدید غزه

کدخبر: ۶۵۰۵۹۹
اقتصادنیوز:رئیس کمیسیون اروپا با اشاره به طرح جدید آتش بس در غزه در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: من کاملا با بایدن موافق هستم که این پیشنهاد اخیر فرصت واقعی را برای حرکت به سمت پایان جنگ و رنج‌های غیرنظامیان در غزه فراهم می‌کند.
واکنش رئیس کمیسیون اروپا با پیشنهاد آتش بس جدید غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا با استقبال از طرح جدید آتش‌بس در غزه تاکید کرد که این طرح نیاز به حمایت همه طرف‌ها را دارد.

به گزارش بامداد شنبه ایرنا از المیادین، فون در لاین با اشاره به طرح جدید آتش بس در غزه در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) از طرح اعلام شده از سوی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای آتش‌بس در غزه، استقبال کرد.

رئیس کمیسیون اروپا در این پیام، نوشت: من کاملا با بایدن موافق هستم که این پیشنهاد اخیر فرصت واقعی را برای حرکت به سمت پایان جنگ و رنج‌های غیرنظامیان در غزه فراهم می‌کند.

فون در لاین افزود: این طرح سه مرحله‌ای متعادل و واقع بینانه است و اکنون نیاز به حمایت همه طرف‌ها را دارد.

پیش تر جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی درباره جنگ علیه غزه گفته بود که رژیم صهیونیستی پیشنهاد آتش‌بس جدیدی را ارائه کرده که از طریق قطر به حماس ارسال شده است.

رئیس جمهور آمریکا، تصریح کرد: پیشنهاد جدید اسرائیل نقشه راه برای آتش بس پایدار و آزادی همه گروگان‌ها (اسیران) است.

بایدن با بیان اینکه می‌داند عده‌ای در (رژیم) اسرائیل با این طرح مخالفت خواهند کرد، ادامه داد: این واقعا یک لحظه تعیین کننده است. حماس باید این توافق را انجام دهد. زمان پایان دادن به جنگی است که حماس شروع کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین ساعاتی پیش در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) جزئیات طرح ۳ مرحله‌ای رژیم صهیونیستی برای آتش‌بس که ادعا می‌کند تحویل حماس شده است را منتشر کرد.

مرحله اول این طرح شامل آتش‌بس کامل، خروج نظامیان رژیم صهیونیستی از نواحی پرجمعیت در غزه، آزادی برخی از اسیران و تحویل اجساد برخی از اسیران، بازگشت غیرنظامیان فلسطینی به منازل خود در غزه و افزایش کمک‌های انسانی می‌شود.

همچنین مرحله دوم این طرح نیز شامل پایان دائمی خصومت‌ها، تعامل برای آزادی اسیران باقی‌مانده و خروج نظامیان رژیم صهیونیستی از غزه است.

این طرح در مرحله سوم نیز شامل طرح عمده برای بازسازی غزه و تحویل اجساد اسیران به خانواده‌هایشان است.

به گزارش ایرنا، پس از گذشت بیش از هفت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هفت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی