حماس برای آمریکا شرط گذاشت/ با آتش‌بس موقت موافق نیستیم اگر...

کدخبر: ۶۵۱۰۴۹
اقتصادنیوز: یکی از سخنگوهای جنبش حماس که نامش ذکر نشده است، به بیان اینکه رژیم اسرائیل اراده سیاسی برای مذاکره و دستیابی به توافق را ندارد، تاکید کرد: هرگونه پیشنهادی که شامل آتش‌بس دائم، عقب‌نشینی اسرائیل از غزه و بازگشت آوارگان نباشد، ما با آن موافقت نخواهیم کرد.
حماس برای آمریکا شرط گذاشت/ با آتش‌بس موقت موافق نیستیم اگر...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سخنگوی جنبش حماس گفت: رژیم صهیونیستی اراده سیاسی برای دستیابی به توافق آتش بس و مبادله اسرا را ندارد.

این مقام حماس با بیان اینکه طرح پیشنهادی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای توافق آتش بس تفاوت زیادی با طرح پیشنهادی ندارد که این جنبش قبلا موافقت خود را با آن اعلام کرده‌ بود، گفت: ما به پیشنهاد بایدن به شکل مثبت نگاه می‌کنیم و در مرحله بررسی آن قرار داریم و به زودی به آن پاسخ خواهیم داد.

پیش تر جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی درباره جنگ علیه غزه گفته بود که رژیم صهیونیستی پیشنهاد آتش‌بس جدیدی را ارائه کرده که از طریق قطر به حماس ارسال شده است.

رئیس جمهور آمریکا، تصریح کرد: پیشنهاد جدید اسرائیل نقشه راه برای آتش بس پایدار و آزادی همه گروگان‌ها (اسیران) است.

از سوی دیگر کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی به نقل از مقامات حزب لیکود گزارش داد که حتی اگر حماس به طرح اعلامی بایدن پاسخ مثبت بدهد، بنیامین نتانیاهو راهی برای انجام نشدن آن پیدا خواهد کرد.

به گفته این مقامات، نتانیاهو با طرح پیشنهادی مبادله اسرا که بایدن اعلام کرد موافقت نخواهد کرد زیرا منجر به فروپاشی کابینه او می‌شود.

پس از گذشت بیش از هفت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هفت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی