ژاپن هم پشت بایدن درآمد+ جزئیات

کدخبر: ۶۵۱۱۴۹
اقتصادنیوز: نخست وزیر ژاپن از طرح «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا برای مذاکرات آتش بس در غزه حمایت کرد و از همه طرف های درگیر خواست از فرصت استفاده کرده و برای دستیابی به آتش بس پایدار تلاش کنند.
ژاپن هم پشت بایدن درآمد+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن گفت: ما از همه طرف ها می خواهیم از فرصت استفاده کرده و برای آزادی اسرای (اسرائیلی) و دستیابی به آتش بس دائمی تلاش کنند.

وی افزود: ما قویا از طرح جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا برای تقویت مذاکرات آتش بس در غزه و آزادی اسرا حمایت می کنیم.

در همین حال وزارت خارجه در بیانیه ای به نقل از یوکو کامیکاوا وزیر خارجه این کشور نوشت: بایدن در ۳۱ مه (۱۱ خرداد) گفت اسرائیل پیشنهاد جدید جامعی را درباره مذاکرات با حماس در خصوص آزادی اسرا و آتش بس داده است.

در این بیانیه آمده است درگیری طولانی در غزه اوضاع به شکل فزاینده ای اسف بار را در این منطقه به بار آورده است. در چنین شرایطی ژاپن قویا از طرح بایدن و تلاش های دیپلماتیک این کشور برای بهبود این اوضاع حمایت می کند.

این بیانیه می افزاید: ژاپن قویا از همه طرف های درگیر می خواهد از فرصت استفاده کرده و برای آزادی اسرا و آتش بس پایدار تلاش کنند.

در بیانیه وزارت خارجه ژاپن همچنین آمده است: توکیو در همکاری نزدیک با کشورهای دیگر به تلاش های دیپلماتیک برای آزادی اسرا و تقویت اوضاع انسانی در غزه و آرام کردن هر چه زودتر اوضاع در این منطقه ادامه می دهد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی