پیام مهم سخنگوی وزارت خارجه منتشر شد

کدخبر: ۶۵۱۲۸۸
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه در پیامی سالروز قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ و یاد شهدای این روز و جریان‌ساز در تاریخ انقلاب اسلامی ایران را گرامی داشت.
پیام مهم سخنگوی وزارت خارجه منتشر شد

به گزاش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: سالروز قیام مردمی و اسلامی پانزده خرداد ۱۳۴۲ و یاد شهدای این روز پرفروغ و جریان ساز در تاریخ انقلاب اسلامی ایران را گرامی می‌داریم و به روح بلند امام راحل و شهدای والامقام قیام ۱۵ خرداد درود و سلام می‌فرستیم.

خبر مرتبط
کنعانی: کشتار دسته جمعی رژیم صهیونیستی به صورت جنون آمیز ادامه دارد

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به تخریب ۵۵ درصد از ساختمان‌های نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی این جنایات را در سایه انفعال کشورها و سازمان‌های بین‌المللی دانست.

کنعانی در ادامه، جملاتی از سخنرانی تحلیلی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری درباره قیام پانزده خرداد در خطبه‌های نماز جمعه تهران در تاریخ چهاردهم خرداد ۱۳۶۱ را بازنشر کرده است.

آیت‌الله خامنه‌ای درباره روز ۱۵ خرداد گفته بودند: «در (قیام) ۱۵ خرداد سه عنصر وجود داشت؛ یکی عنصر مردم بود، یکی عنصر رهبر و امام بود و سومی عنصر انگیزه‌ی مذهبی و روح شهادت‌طلبی و فداکاری برای خدا بود... نطفه‌ی انقلاب ما با این سه عنصر بسته شد... بنابراین حرکت طبیعیِ قیام ۱۵ خرداد به آن واقعیتی منتهی شد که امروز تمام دنیای کفر و اِلحاد را متوحش کرده است... ما امروز مرهون قیام ۱۵ خردادیم...»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی