تشبیه دولت جو بایدن به موز!/جنگ جهانی سوم در راه است؟

کدخبر: ۶۵۱۶۸۴
اقتصادنیوز: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، ایالات متحده را «جمهوری موز» نامید.
تشبیه دولت جو بایدن به موز!/جنگ جهانی سوم در راه است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز، گفت: هیچ کس هرگز از آن چیزی که من گذر کردم عبور نکرده است، من در محاصره بودم.

رئیس جمهور پیشین آمریکا گفت که در صورت انتخاب مجدد در نوامبر، حق دارد که به دنبال مخالفان سیاسی خود برود.

ترامپ پس از اینکه هفته گذشته به دلیل ۳۴ فقره جعل سوابق تجاری در نیویورک مجرم شناخته شد، به شان هانیتی مجری فاکس نیوز گفت: وقتی این انتخابات تمام شد، بر اساس کارهایی که آنها انجام داده‌اند، من کاملاً حق دارم که دنبال آنها بروم، و این آسان است، جو بایدن و همه پولی که به خانواده او وارد می شود، از چین، روسیه، اوکراین است.

کمیته نظارت و پاسخگویی مجلس نمایندگان آمریکا ادعا می‌کند که خانواده بایدن و همکارانش میلیون‌ها دلار از نهادهای خارجی - از جمله کشورهایی مانند چین، اوکراین و رومانی - در زمانی که رئیس جمهور بایدن معاون رئیس جمهور بود، دریافت کرده‌اند. 

ترامپ با این حال گفت نمی‌خواهد کاری را که دموکرات‌ها با حزب جمهوری خواه انجام داده‌اند انجام دهد. اگر قرار باشد این کار ادامه یابد، واقعاً چیز زیادی در کشور باقی نخواهد ماند. و فکر می کنم ما در مورد مهمترین انتخابات در تاریخ کشورمان صحبت می کنیم. من معتقدم که این انتخابات به عنوان مهمترین انتخابات در تاریخ کشور ما ثبت خواهد شد. بایدن بدترین  رئیس‌جمهور در تاریخ کشور ما است. ما واقعا با یک سیستم فاسد روبرو هستیم. او کشور ما را نابود می‌کند و به تروریست‌ها اجازه می دهد به کشورمان سرازیر شوند. ما در بحران مرزها و در بحران تورم «جمهوری موز» شده‌ایم.

«جمهوری موز» در اصل به کشوری کوچک، فقیر و از نظر سیاسی بی ثبات به دلیل اتکای بیش از حد به بودجه خارجی و یک محصول اطلاق می شود. اما سیاستمداران اغلب سعی می‌کنند برای ارائه تصاویری از فساد، سرکوب و شکست در جلوگیری از تسلط بر قدرت اجرایی از این واژه استفاده کنند. آنها مقامات دولتی را با مستبدانی که توسط منافع خارجی حمایت می‌شوند برابر می‌دانند که برای حکومت با زور و سرکوب مخالفان خود با مصونیت از مجازات عمل می‌کردند.

استفاده از این اصطلاح گاه برای توصیف اجرای دستور قضایی نابجا است.

ترامپ همچنین گفت که تحولات اوضاع پیرامون اوکراین، از جمله اظهارات کی‌یف در مورد حمله به خاک روسیه، منجر به آغاز جنگ جهانی سوم خواهد شد.

او با اشاره به اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در خصوص سلاح‌های هسته‌ای صحبت کرده، هشدار داد: به جنگ جهانی سوم نزدیک می شویم.

ترامپ گفت: ما به دلیل قدرت تسلیحات، به ویژه سلاح‌های هسته‌ای، سلاح هایی که بسیار قدرتمند هستند، در خطرناک‌ترین نقطه در تاریخ کشورمان هستیم و من به شما خواهم گفت، ما به خاطر رهبرمان شانس کشیده شدن به جنگ جهانی سوم را داریم. رئیس جمهور چین، پوتین، کیم جونگ اون، همه این رهبران از نظر ذهنی در اوج بازی هستند. و آنها با کسی سروکار دارند که در اوج بازی آنها نیست. و صادقانه بگویم، او (بایدن) هرگز نبود. او هرگز درخشان‌ترین نور نبوده و همه این را درک می کنند. همه این را میدانند. شما به سیاست خارجی او در این سال ها نگاه کنید، همیشه اشتباه بوده است. شما به همه چیزهای کشور نگاه کنید. من نمی خواهم ببینم این کشور وارد یک جنگ هسته‌ای می شود.
ترامپ بار دیگر مدعی شد: «من به سرعت اوضاع پیرامون اوکراین را حل خواهم کرد و جنگ جهانی هرگز رخ نخواهد داد».

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی