این ویروس هنوز قربانی می گیرد

کدخبر: ۶۵۱۹۵۷
اقتصادنیزو :باتیر ​​بردیکلیچف، رئیس دفتر سازمان بهداشت جهانی در روسیه در حاشیه مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ (SPIEF) گفت که ویروس کرونا بشریت را رها نکرده ، فصلی شده است و هنوز هم جان انسان ها را می گیرد.
این ویروس هنوز قربانی می گیرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بردیکلیچف در گفت وگو با تاس افزود: طبق تصمیم سازمان جهانی بهداشت، می‌توان گفت که کووید به طور رسمی از سال گذشته تهدیدی برای سلامت عمومی در مقیاس بین‌المللی نیست، اما این به معنای آن نیست از زندگی ما ناپدید شده است متأسفانه مردم بیمار می شوند و مرگ و میر وجود دارد.

وی تاکید کرد که بسیاری از کشورهای جهان همچنان موارد ابتلا به کووید-۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن را گزارش می کنند. من آنها را به طور خاص در حال حاضر به شما ارائه نمی دهم، اما این داده ها در دسترس هستند، آنها در حوزه عمومی هستند،

خبر مرتبط
نقش ویژه شهید امیرعبداللهیان در تامین واکسن کرونا

اقتصادنیوز: وزیر بهداشت در دیدار خانواده شهید امیرعبداللهیان گفت: شهید دکتر امیرعبداللهیان از نیروهای انقلابی، جهادی و پرتلاش بود.

بردیکلیچف ادامه داد: "این چیزی است که ما باید با آن زندگی کنیم." اما در عین حال باید بگوییم با در نظر گرفتن تغییر وضعیت اپیدمیولوژیک و مصونیت جمعیتی که یا در نتیجه واکسیناسیون یا به طور طبیعی در نتیجه عفونت قبلی به دست آمده است، تا حدود زیادی کنترل شده است.

بهداشت جهان

این متخصص همچنین خاطرنشان کرد که WHO توصیه های مربوط به واکسیناسیون علیه کووید را اصلاح کرده است و برای گروه های اولویت دار، افراد مسن، افراد کم ایمنی، مبتلا به بیماری های مزمن متعدد و همچنین پزشکانی که تماس مستقیم با بیمار دارند، برای این گروه ها توصیه می شود.

میزان بروز کووید در روسیه طی چند هفته گذشته افزایش یافته است. طی سال گذشته ۰.۲ درصد افزایش داشته است و تعداد بستری ها ۹.۲ درصد افزایش یافته است. ستاد عملیاتی فدرال برای مبارزه با عفونت به خبرنگاران گفت هفته قبل، میزان بروز ۳.۱ درصد افزایش یافت و تعداد بستری شدن در بیمارستان ۲۹.۲ درصد کاهش یافت.

خبر مرتبط
از شوک تحریم تا کرونا؛ دو سناریو از تورم در ایران+ نمودار

اقتصادنیوز: تورم مصرف‌کننده CPI بیش‌تر به تورمی اشاره دارد که هزینه روزمره مردم را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. از طرفی، ممکن است به دلیل برخی سیاست‌ها مثل قیمت‌گذاری دستوری این شاخص از دقت کافی برخوردار نباشد.

مجمع بین‌المللی اقتصادی سن پترزبورگ از ۵ تا ۸ ژوئن ( 16 تا 18 خرداد) برگزار شد و موضوع امسال آن «اساس یک جهان چند قطبی شکل‌گیری نقاط رشد جدید است» بوده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی