هوای اهواز قرمز شد/ این شهرها هم هوای ناسالم دارند+ جزئیات

کدخبر: ۶۵۱۹۹۹
اقتصادنیوز: آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای کلانشهر اهواز روز شنبه در وضعیت ناسالم و قرمز قرار گرفته است.
هوای اهواز قرمز شد/ این شهرها هم هوای ناسالم دارند+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ صبح براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در ایستگاه‌های استانداری، نیوساید و پادادشهر در اهواز به ترتیب با شاخص‌ها ۱۶۴، ۱۶۱ و ۱۶۸ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت ناسالم و قرمز قرار دارد.

بر اساس این گزارش وضعیت آبادان با شاخص ۱۲۹، شادگان۱۰۲، شوشتر ۱۰۷، ماهشهر ۱۳۸، مسجدسلیمان ۱۲۲، هندیجان ۱۲۶ و هویزه ۱۳۱در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

در این مدت هوای شهرهای اندیمشک، بهبهان، حمیدیه، خرمشهر، دزفول، رامشیر، رامهرمز، و شوش به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

هوای امیدیه نیز سالم و پاک گزارش شده است.

خبر مرتبط
تهران در مرز آلودگی هوا+ جزئیات

اقتصادنیوز: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر، با شاخص آلودگی ۹۲؛ در شرایط قابل قبول و در مرز آلودگی قرار دارد.

بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز هیچ روز سالم و پاکی را نداشت.

وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

خبر مرتبط
خداحافظی با آلودگی هوا/پیشرفت چشمگیر افزایش کیفیت بنزین

اقتصادنیوز :مدیرعامل هیات مدیره شرکت پالایش نفت تهران گفت: پالایشگاه تهران در پروژه افزایش کیفیت بنزین «CCR» و احداث پست ۶۳ کیلوولتی پالایشگاه پیشرفت ۷۷ درصدی دارد.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی