اعتراض پلوسی به حضور این مقام اسرائیل در کنگره آمریکا

کدخبر: ۶۵۲۰۵۰
اقتصادنیوز: نانسی پلوسی به سی.ان.ان گفته که دعوت نتانیاهو به کنگره آمریکا در ماه آتی میلادی برای سخنرانی اشتباه است.
اعتراض پلوسی به حضور این مقام اسرائیل در کنگره آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نانسی پلوسی، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا به شبکه خبری سی.ان.ان گفت، فکر می‌کند که سخنرانی دفعه قبلی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر زژیم صهیونیستی در کنگره در سال ۲۰۱۵ و به دعوت از اعضای کنگره «نامتناسب» بود.

پلوسی ادامه داد: «این بار هم دعوت از نتانیاهو درست نیست. من اصلا با دعوت از او موافق نیستم.»

وی با اشاره به کنفرانس خبری امشب کابینه جنگ رژیم صهیونیستی و احتمال خروج بنی گانتس از ائتلاف جنگ افزود: «فکر می‌کنم که دعوت نخست وزیر اسرائیل خیلی ناراحت کننده است اما چه کسی اهمیت می‌دهد! آیا او همچنان نخست وزیر می‌ماند؟ بنی گانتس فردا چه می‌گوید؟»

رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا همچنین با اشاره به تنش‌ها در ائتلاف نتانیاهو گفت: «چه اتفاقی دارد می‌افتد؟ هر چیزی که می‌خوانم درباره این است که آنها از این و آن ناراحت هستند. آنها هم از بنیامین نتانیاهو و هم از اعضای کابینه ناراحت هستند.»

پلوسی ادامه داد: « آرزو می‌کنم که او یک دولتمرد باشد و آنچه را که برای اسرائیل درست است، انجام دهد. همه ما اسرائیل را دوست داریم. همه ما برای اسرائیل جنگیدیم. ۷ اکتبر وحشتناک بود. حماس یک سازمان تروریستی است. آنها وقف نابودی اسرائیل هستند. گروگان‌ها آزاد نیستند. مردم غزه در رنج هستند. ما باید به آنها کمک کنیم اما این سخنرانی بیشتر از آنکه خوب باشد، مضر است و ما خواستار راه حل دو دولتی هستیم.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی