باقری‌کنی: همه وظیفه داریم به مردم فلسطین کمک کنیم

کدخبر: ۶۵۲۰۶۷
اقتصادنیوز: سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری‌اسلامی ایران که برای شرکت در نشست فوق العاده شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور در حال توسعه (دی-هشت) در خصوص وضعیت غزه به استانبول سفر کرده است، در حاشیه این نشست با خانم رتنو مارسودی وزیر امور خارجه اندونزی دیدار و گفت‌وگو کرد.
باقری‌کنی: همه وظیفه داریم به مردم فلسطین کمک کنیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علی‌ باقری در این دیدار خطاب به خانم مارسودی تاکید کرد: یکی از برنامه های اصلی رئیس جمهور شهید کشورمان تمرکز بر توسعه و گسترش روابط با کشورهای اسلامی از جمله اندونزی به عنوان یکی از کشور های مهم آسیا بود.

باقری افزود: سفر دکتر رئیسی به جاکارتا که با استقبال بسیار گرم دولت و مردم اندونزی و برنامه‌ها و  توافقات خیلی خوبی همراه شد، در ذهن رئیس جمهور شهید و دولت و مردم ایران ماندگار شد.

سرپرست وزارت امور خارجه بر لزوم برگزاری به موقع و از پیش برنامه ریزی شده  کمیسیون مشترک اقتصادی و همچنین کمیته های مشترک سیاسی و حقوق بشری در راستای پیگیری اجرای توافقات سفر رئیس جمهور شهید ایران به جاکارتا تاکید کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه در بخش دیگری از این دیدار، حمایت از مردم فلسطین را وظیفه انسانی و اسلامی کشورهای اسلامی دانست و تاکید کرد همه وظیفه داریم به مردم فلسطین کمک کنیم تا در مقابل صهیونیست ها بایستند و در عرصه های سیاسی، حقوقی، رسانه ای و دیپلماسی عمومی نقش فعال و موثر خود را در حمایت از مردم فلسطین ایفا نمائیم.

رتنو مارسودی وزیر اندونزی نیز در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره دکتر رئیسی و برادر خود دکتر امیرعبداللهیان، مراتب تسلیت مجدد خود، دولت و مردم اندونزی را به مردم و دولت کشورمان ابراز داشت.

وزیر امور خارجه اندونزی ضمن تایید ارزیابی سرپرست وزارت خارجه کشورمان در مورد سفر بسیار موفقیت آمیز رئیس جمهور شهید کشورمان به جاکارتا، بر اهتمام مقامات عالی و دولت کشورش برای تحقق و اجرایی شدن توافقات صورت گرفته در این سفر مهم تاکید کرد.

خاتم مارسودی همچنین ضمن اعلام آمادگی برای تقویت همکاری ها بین تهران و جاکارتا در عرصه های بین المللی بویژه در دفاع و حمایت از حقوق مردم فلسطین خاطرنشان کرد که تلاش های خود را برای حمایت و دفاع از حقوق مسلم و مشروع مردم فلسطین تقویت خواهیم کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی