تاکید بر پیگیری توافقات سفر شهید ابراهیم رئیسی به این کشور

کدخبر: ۶۵۲۰۹۱
اقتصادنیوز: سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های دوجانبه خود در استانبول، با وزیر خارجه پاکستان دیدار و گفتگو کرد.
تاکید بر پیگیری توافقات سفر شهید ابراهیم رئیسی به این کشور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه در ادامه دیدارها و رایزنی های خود در شهر استانبول و در حاشیه نشست فوق العاده وزرای امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور در حال توسعه (دی هشت)، با محمد اسحاق دار وزیر امور خارجه پاکستان در خصوص روند رو به رشد روابط تهران و اسلام آباد و برخی موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه به خصوص مساله فلسطین گفتگو و تبادل نظر کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه در این دیدار از ابراز محبت صمیمانه دولت و مردم پاکستان در مقطع دشوار بعد از شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید قدردانی کرد و سفر نخست وزیر و وزیر خارجه و دیگر مقامات عالی پاکستان به تهران برای شرکت در مراسم ادای احترام به شهدای خدمت را برای دولت و مردم ایران ارزشمند و تسلی بخش توصیف نمود.

باقری سفر تاریخی دکتر رئیسی به پاکستان و میزبانی و استقبال گرم و بسیار گسترده دولت و مردم پاکستان را نشان‌دهنده روابط عمیق و دوستانه بین دو کشور و ملت و نگاه ویژه دولت پاکستان به روابط و چشم انداز روشن  روابط دو کشور همسایه و مسلمان توصیف کرد.

وی افزود: روابط دو کشور نه تنها ریشه در تاریخ مشترک دارد، بلکه سرنوشت مشترک ما ایجاب می کند برای تقویت و توسعه هر چه بیشتر روابط دو کشور در آینده برنامه ریزی کنیم و با حکمت و دوراندیشی تلاش دشمنان دو ملت را برای ایجاد اختلاف و شکاف بین دو کشور ناکام گذاریم.

محمد اسحق دار وزیر امور پاکستان نیز در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید کشورمان، به عمق تأثر و تاسف و ابراز عواطف دولت و مردم پاکستان در ابراز همدردی با دولت و مردم ایران اشاره کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان همچنین با اشاره به سفر مهم دکتر رئیسی رئیس جمهور فقید به پاکستان، بر اراده جدی مقامات کشورش برای پیگیری توافقات صورت گرفته در این سفر تاریخی تاکید کرد.

محمد اسحق دار و علی باقری همچنین در این دیدار بر استمرار دیدارها و رایزنی های نزدیک بین طرفین برای پیگیری موضوعات مرتبط با توسعه روابط دوجانبه، همچنین مشورت در عرصه های منطقه ای و بین المللی برای حمایت و دفاع از حقوق مردم فلسطین در مجامع جهانی تاکید کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

   اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس تهران تا مرز ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد پایین آمد، مرز که سطح حساس شاخص شناخته می‌شود.

  اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی