ماهواره‌های بخش خصوصی پاییز به فضا می روند

کدخبر: ۶۵۲۲۶۵
اقتصادنیوز: با رونمایی از دو ماهواره بخش خصوصی با نام‌های «کوثر» و «هدهد» اعلام شد این دو ماهواره در پاییز سال جاری با پرتابگر خارجی پرتاب می‌شوند.
ماهواره‌های بخش خصوصی پاییز به فضا می روند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در حاشیه گردهمایی فعالین بخش خصوصی پاسداشت شهید جمهور که صبح امروز در پژوهشگاه فضایی برگزار شد، به صورت پخش زنده از اتاق تمیز، از ماهواره‌های کوثر و هدهد رونمایی شد.

این دو ماهواره، ماهواره‌های بخش خصوصی دانش‌بنیان هستند که قرار است در پاییز امسال با پرتابگر روسیه پرتاب شوند.

ماهواره «کوثر» ساخت محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان، یک ماهواره سنجشی با وضوح ۳.۴۵ متر است که قرار است به ارتفاع ۵۰۰کیلومتری در مدار لئو پرتاب شود؛ تصاویر دریافت‌شده از این ماهواره برای کاربردهای کشاورزی، نقشه‌برداری و حدنگاری مناسب است و عمر مداری این ماهواره ۲ساله خواهد بود.

خبر مرتبط
با ماهواره ای که امسال به فضا پرتاب می شود آشنا شویم+ عکس

اقتصادنیوز :ماهواره ظفر۲ به عنوان یک ماهواره دانشگاهی و یکی از پروژه‌های مهم فضایی ایران قرار است در سال جاری به فضا پرتاب شود؛ ماهواره ظفر ۲ یک ماهواره سنجشی با قابلیت‌های متفاوت، طراحی و ساخته شده است.

یک ماهواره کیوب‌ست در ابعاد 3U است که دارای دو ماموریت است که یکی از ماموریت‌های آن ایجاد بستر تبادل پیام اختصاصی در قالب اینترنت اشیاء است که برای آنتن‌دهی و پوشش‌دهی مناطق صعب‌العبور کاربرد دارد.

دومین ماموریت آن امکان‌سنجی یک بستر فضایی برای ناوبری و موقعیت‌یابی است.

خبر مرتبط
پرتاب موشک ماهواره‌بر کره‌شمالی شکست خورد

اقتصادنیوز: پیونگ‌یانگ اعلام کرد که پرتاب امروز موشک ماهواره‌بر این کشور با شکست مواجه شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی