دیدار باقری با نماینده پوتین

کدخبر: ۶۵۲۵۴۸
اقتصادنیوز: سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان با مشاور و نماینده ویژه پوتین در امور کریدور شمال به جنوب دیدار کرد.
دیدار باقری با نماینده پوتین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری سلامی ایران که برای شرکت در نشست وزرای امور خارجه بریکس در شهر نیژنی نووگروود روسیه به سر می برد، با ایگور لویتین دستیار ویژه رئیس جمهور فدارسیون روسیه دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه در ابتدای این دیدار از پیام ها و تماس های تلفنی و حضور وزیر خارجه و دیگر مقامات روسیه در سفارت ایران برای ابراز همدردی و تسلیت شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید تقدیر کرد.

باقری با اشاره به اهتمام ویژه آیت الله رئیسی به توسعه و تعمیق روابط راهبردی بین ایران و روسیه در عرصه های مختلف، بر عزم و اراده راسخ دولت جمهوری اسلامی ایران برای تداوم و تقویت این رویکرد تاکید کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه همچنین افزود: از تمامی ظرفیت های مان برای اجرای طرح های راهبردی بین دو کشور که در راستای منافع عالی دو کشور است، استفاده خواهیم کرد.

باقری ضمن تاکید بر تسریع در اجرای طرح خط آهن رشت- آستارا، بهره گیری بیشتر از ظرفیت های بخش شرقی راهگذر شمال _ جنوب  را حایز اهمیت دانست.

باقری تاکید کرد پیشبرد و تکمیل کریدورها مبتنی بر خواست و اراده ملی است و این رویکرد در آینده نیز تداوم خواهد یافت.

دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه نیز ضمن تسلیت مجدد شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه فقید، بر اهتمام مقامات عالی کشورش برای تحقق و اجرایی شدن توافقات روسای جمهور دو کشور تاکید کرد‌.

وی با اشاره به سفر آتی خود به ایران به منظور پیگیری تحقق و تکمیل طرح های راهبردی فی مابین دو کشور از جمله کوریدور شمال و جنوب، تاکید کرد روسیه درصدد است کریدور شمال- جنوب را با دیگر کریدورها نیز مرتبط کرده و زمینه های همکاری دو کشور در حوزه تراتزیت را افزایش دهد.

پیش از این سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با وانگ‌ یی وزیر امور خارجه چین دیدار و گفتگو کرده بود.

نشست وزرای امور خارجه بریکس و کشورهای در حال توسعه با حضور وزرای امور خارجه 10 کشور عضو بریکس در تاریخ 21 و 22 خرداد 1403 در شهر نیژنی نووگورود ـ روسیه برگزار خواهد شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی