جبلی:

زمان برگزاری مناظره‌های تلویزیونی تغییر نمی کند

کدخبر: ۶۵۲۹۸۹
اقتصادنیوز :پیمان جبلی رئیس صداوسیما تأکید کرد که به‌نظر نمی‌رسد جابه‌جایی در زمان برگزاری مناظرات تلویزیونی اتفاق بیفتد.
زمان برگزاری مناظره‌های تلویزیونی تغییر نمی کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، صداوسیما 5 مناظره 4ساعته درنظر گرفته است که از شبکه یک سیما پخش می‌شود. بنابر جدول اعلام‌شده اولین مناظره دوشنبه 28 خرداد، دومین مناظره پنجشنبه 31 خرداد، سومین مناظره جمعه اول تیرماه، چهارمین مناظره چهارم تیرماه و آخرین مناظره 5 تیرماه برگزار می‌شود.

ساعت برگزاری این مناظرات بعد از اذان مغرب اعلام شد که از ساعت 20 تا 24 روی آنتن خواهند رفت. برخی از کانال‌های مجازی اعلام کردند امکان تغییر مناظرات خصوصاً آخرین مناظره به‌خاطر برگزاری میهمانی بزرگ غدیر وجود دارد، میهمانی‌ای که از میدان امام حسین(ع) تا میدان آزادی از ساعت 16 تا 22 روز سه‌شنبه 5 تیرماه برگزار خواهد شد، روزی که آخرین مناظره تلویزیونی درنظر گرفته شده است.

پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما درباره احتمال تغییر در زمان برگزاری مناظرات خصوصاً آخرین مناظره تلویزیونی، تأکید کرد: زمان تبلیغات انتخابات و برگزاری مناظرات خصوصاً در هفته دوم با مناسبت‌هایی هم‌زمانی پیدا کرده است که کار را یک‌مقداری سخت کرده است و تلاش کردیم حتی‌الامکان این محدودیت‌ها را درنظر بگیریم، به‌نظر نمی‌رسد جابه‌جایی اتفاق بیفتد، چرا که آخرین روز انتخاب‌شده برای مناظره یک روز قبل از سکوت انتخاباتی است و به‌دلیل فشردگی زمان تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری، امکان این تغییر وجود نخواهد داشت.

خبر مرتبط
آیت الله جنتی بر رعایت اخلاق در تبلیغات انتخاباتی تاکید کرد

اقتصادنیوز: دبیر شورای نگهبان بر رعایت موازین قانونی و آموزه‌های اخلاقی در تبلیغات انتخاباتی کاندیداها و طرفدارانشان تاکید کرد.

وی افزود: دوره‌های قبل 5 مناظره نداشتیم و امسال این اتفاق افتاده است، تنها یک روز که سه‌شنبه است و روز عید غدیر آخرین مناظره تلویزیونی را داریم و برنامه هم به‌گونه‌ای تنظیم شده است که شب این مناظره اجرا شود و کمتر دچار تداخل زمانی مستقیم با برنامه‌ای که طراحی شده است، بشویم.

جبلی در خصوص اینکه آیا سازوکاری برای پخش آخرین مناظره در جریان میهمانی خیابانی عید غدیر اندیشیده شده است، افزود: حتماً‌ این کار شدنی است و توصیه می‌کنیم دستگاه‌های برگزارکننده این میهمانی بزرگ تمهیدی بیندیشند مردم بتوانند در جریان این میهمانی هم تماشاگر مناظره تلویزیونی در میادین و خیابان‌ها باشند.

خبر مرتبط
بیانیه حسن روحانی به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری

اقتصادنیوز: حسن روحانی در بیانیه‌ای ۱۰ موضوع را مطرح کرد و گفت رئیس‌جمهور آینده باید برای این موضوعات راه‌حل داشته باشد.

گفتنی است؛ از روز گذشته برخی در فضای مجازی عنوان کرده‌اند تغییراتی در زمان‌بندی‌ برنامه‌های تبلیغاتی ریاست‌جمهوری به وجود آمده است که پیگیری‌های تسنیم از صداوسیما نشان می‌دهد تغییراتی تا الآن به وجود نیامده است و بنابر همان جدول اعلامی شبِ قرعه‌کشی برنامه‌های انتخاباتی تلویزیون، برنامه‌ها پیش خواهد رفت.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی