سردرگمی اسرائیل در جبهه حزب‌الله/پرتاب 31 موشک به مواضع صهیونیست‌ها

کدخبر: ۶۵۳۲۲۳
اقتصادنیوز: رهبر انصارالله یمن گفت: بین اعراب و مرکز جهان اسلام جنایت قرن در جریان است و روزهای تاریک ۲۵۱ روز است که همچنان دامه دارد. دشمن «اسرائیلی» هشت ماه است که به نسل‌کشی ملت فلسطین در غزه ادامه می‌دهد.
سردرگمی اسرائیل در جبهه حزب‌الله/پرتاب 31 موشک به مواضع صهیونیست‌ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله یمن گفت: تعداد کشتارهای دسته جمعی به بیش از ۳۳۴۰ نفر و تعداد شهدا، مجروحان و اسیران در نوار غزه و کرانه باختری حدود ۱۴۷۰۰۰ نفر رسیده است که بیشتر آنها کودک و زن هستند.

الحوثی گفت: دشمن صهیونیستی در هفته جاری بیش از ۳۵ قتل عام انجام داد که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از ۲۵۰۰ فلسطینی شد. کشتاری که دشمن در اردوگاه النصیرت با مشارکت مستقیم آمریکا انجام داد شامل ۲۵۰ حمله به حدود ۹۰ خانه بود. دشمن صهیونیستی با استفاده از اسکله شناور به اردوگاه النصیرت حمله زمینی کرد و استفاده از اسکله شناور در تجاوز صهیونیست‌ها به النصیرات نشان دهنده این واقعیت است که این اسکله یک پایگاه آمریکایی است.

رهبر انصارالله گفت: دشمن اسرائیلی پس از ۸ ماه تجاوز و جنایت توانست ۴ اسیر را با مشارکت آمریکا بازپس گیرد.

 الحوثی ادامه داد: ملت فلسطین مردمی هستند در میانه جهان اسلام و در فضای عربی و اسلامی  قرار دارند و این فضا می‌تواند از آنها حمایت و پشتیبانی کند، اما یک نقص آشکار وجود دارد.

وی با اشاره به موسم حج اضافه کرد: حجاج یادشان باشد که ملت فلسطین در نوار غزه از زیارت بیت‌الله الحرام محروم شدند. برخی از کشورهای عربی قصد دارند در مانور با دشمن اسرائیلی تحت نظارت آمریکا شرکت کنند. این مانورها زیر نظر آمریکا و با مشارکت دشمن «اسرائیلی» تحت عناوین «شیر مشتاق»، «خشم آتش» و «شیر آفریقایی» برگزار می‌شوند. من از کشورهایی که می‌خواهند در مانورهای اشغالگر شرکت کنند، می‌خواهم که به سنگر این دشمن تبدیل نشوند. واقعیت دشمن اسرائیلی و واقعیت آمریکا در حدی نیست که این دولت‌ها و رژیم‌ها ناگزیر به انجام چنین کاری باشند. این رژیم‌ها باید از پایداری مجاهدین غزه با وجود نسل کشی گسترده، کشتار روزانه و گرسنگی درس می‌گرفتند؛ چراکه آنها با توانایی‌های محدود خود به مدت هشت ماه در یک نبرد مستمر با دشمن اسرائیلی مقابله کردند.

رهبر انصارالله تاکید کرد: اکنون سوال این است؛ آنها چرا عبرت نمی گیرند و از جایگاه پرافتخار جبهه‌های پشتیبانی از جمله جایگاه ملت یمن بهره نمی‌برند؟ جایگاه کشور ما در سطوح رسمی و مردمی الگوی همه نظامهاست.

الحوثی در این باره ادامه داد: این شرم آور است که عده‌ای در آمریکا، اروپا و استرالیا با انگیزه‌های انسان دوستانه فعالیت می‌کنند و در مقابل کشورهای عربی اجازه اقدام مردمی را بدهند. برای اعراب انسانیت مرده، وجدان انسانی و حس ایمان و اسلام مرده و ارزش ها و اخلاق از بین رفته است.

وی تاکید کرد: در غرب، علی‌رغم جلوگیری از تحویل غذا به دانشجویان معترض، آنها همچنان، فعال و مصمم هستند که به انگیزه انسان دوستانه به حرکت خود ادامه دهند.

رهبر انصارالله یمن در بخش دیگری از اظهاراتش درباره مانور صهیونیست‌ها روی ازادی چهار اسیر در غزه نیز اظهار کرد: دشمن اسرائیلی پس از هشت ماه تجاوز و جنایت توانست چهار اسیر را با مشارکت آمریکا آزاد کند. طی هفته جاری در محور رفح عملیات‌های منحصربفردی برای ایجاد مزاحمت برای دشمن انجام شد و حملات موشکی به سمت «غلاف غزه» ادامه یافت.

 الحوثی افزود: وضعیت اختلاف و استعفا در بالاترین سطوح اسرائیل، واقعیت وضعیت کنونی اسرائیل و شکست واقعی آن را نشان می‌دهد.

الحوثی درباره حملات حزب‌الله لبنان نیز تاکید کرد: حزب الله موفق شد سکوهای گنبد آهنین دشمن صهیونیستی را هدف قرار دهد و آنها را مستقیماً مورد اصابت قرار دهد.

وی ادامه داد: دشمن اسرائیلی درباره جبهه حزب الله سردرگم است، زیرا جبهه‌ای مؤثر، تأثیرگذار و دردناک برای آن است. اگر دشمن درگیر جنگ همه جانبه با حزب الله شود، متوجه عواقب خطرناک و مخربی که بسیاری از رهبران آن از آن صحبت می کنند، خواهد شد. تأثیر بسیار مهمی در عملیات‌های حزب‌الله در جبهه پشتیبانی وجود دارد.

الحوثی درباره عملیات‌های هفته جاری نیروهای مسلح یمن نیز گفت: عملیات هفته جاری با ۳۱ موشک بالستیک و بالدار، یک پهپاد و یک قایق نظامی انجام شد. روز گذشته یک کشتی مورد هدف قرار گرفت و اکنون درحال غرق شدن است زیرا آب وارد آن شده و آسیب دیده است. موفقیت عملیاتی ما دائماً بر اقتصاد دشمنان تأثیر می‌گذارد و از آن آسیب می‌بینند و رسانه‌های آنها نیز به این موضوع اذعان دارند.

وی با اشاره به عملیات‌های مقاومت اسلامی عراق نیز تاکید کرد: جبهه مقاومت عراق ادامه دارد و در این راستا مقاومت اسلامی این کشور از اجرای پنج عملیات در هفته جاری علیه اهداف حیاتی دشمن صهیونیستی در فلسطین اشغالی خبر داد. در بلندی‌های جولان اشعالی نیز عملکرد مهمی وجود دارد که در چارچوب مرحله چهارم عملیات ما و با مشارکت برادران عزیزمان در مقاومت اسلامی عراق پیش می‌رود.

 الحوثی همچنین در این باره گفت: موضع یمن، آمریکایی‌ها را به حدی رسانده است که نمی‌توانند از تردد اسرائیل در دریا محافظت کنند و آمریکایی‌ها در آن به طور کامل شکست خوردند و به همین دلیل اسرائیل با تلخی کوتاهی آمریکایی‌ها را در عمل به وعده‌اش مبنی بر حفاظت از کشتی‌های این رژیم و کشتی‌های مرتبط با آن ابراز می‌کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی