چارلز سوم هو شد/شعار معترضان علیه سرنشینان ارابه سلطنتی

کدخبر: ۶۵۳۶۴۳
اقتصادنیوز: جمعی از مخالفان نظام سلطنتی در انگلیس امروز (شنبه) در جریان برگزاری یک مراسم تشریفاتی در لندن، «چارلز سوم» پادشاه انگلیس را هو کردند و با سردادن شعارهایی مقام کاخ باکینگهام، خواستار براندازی سلطنت در این کشور شدند.
چارلز سوم هو شد/شعار معترضان علیه سرنشینان ارابه سلطنتی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، افراد شرکت کننده در این حرکت اعتراضی که از سوی جنبش جمهوری‌خواهان انگلیس سازمان‌دهی شده بود، پارچه‌نوشته و شعارنوشته‌های زرد رنگی را حمل می‌کردند که روی آن‌ها، شعارهایی از قبیل «مرگ بر سلطنت» و «سلطنت را منحل کنید» به چشم ی‌خورد. آن‌ها همچنین خطاب به پادشاه انگلیس فریاد می‌زدند: تو شاه من نیستی.

«چارلز سوم» که با بیماری سرطان دست‌وپنجه نرم می‌کند و حواشی زیادی درباره وضعیت سلامتی وی مطرح است، امروز به همراه خاندان سلطنتی در مراسم موسوم به «رژیم رنگ‌ها» شرکت کرد.

هنگامی که ارابه سلطنتی از خیابان مشهور «مال» که به کاخ سلطنتی باکینگهام منتهی می‌شود عبور کرد، معترضان شعارهایی را علیه نظام سلطنتی سردادند.

«گراهام اسمیت» رئیس جنبش جمهوری‌خواهان انگلیس با صدور بیانیه‌ای که یک نسخه آن در شبکه اجتماعی «ایکس» (توئیتر سابق) منتشر شد، گفت که مراسم امروز «یکی دیگر از جشن‌های پرهزینه برای یک دستگاه فاسد سلطنتی و در شرایطی است که مردم خواهان تغییر هستند.»

وی افزود که حمایت از سلطنت انگلیس در سال های اخیر به شدت کاهش یافته است. این درحالی است که یک سوم جمعیت مردم از براندازی نظام سلطنتی حمایت می‌کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی