جنگنده‌های ترکیه مناطقی در عراق را بمباران کردند+فیلم

کدخبر: ۶۵۳۸۹۴
اقتصادنیوز:هواپیماهای جنگی ترکیه مناطقی را در استان دهوک واقع در شمال عراق بمباران کردند.
جنگنده‌های ترکیه مناطقی در عراق را بمباران کردند+فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، هواپیماهای ترکیه روستاهای متینا از توابع شهر العمادیه در استان دهوک را بمباران کردند.

این حمله تنها چند روز پس از گزارش یک سازمان آمریکایی انجام می گیرد که در آن تأکید شده بود ارتش ترکیه از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون بیش از ۸۰۰ بار به اقلیم کردستان و استان نینوا حمله کرده است.

خبر مرتبط
پرتاب پهاد از سمت عراق به سوی مواضع اسرائیل/آژیر خطر به صدا درآمد

اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای اسرائیلی از احتمال برخورد پهپاد پرتاب‌شده از عراق به مرکز سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.

براساس گزارش این سازمان، در این حملات هشت شهروند عراقی کشته شده اند.

«کامران عثمان» عضو تیم تحقیقات سازمان آمریکایی (CPT) در این باره گفت: از ابتدای سال جاری تا ماه ژوئن، ترکیه ۸۳۲ حمله و انفجار را در داخل اقلیم کردستان انجام داده است که بر اثر آن هشت تن کشته شده اند.

وی افزود: استان دهوک با ۳۶۵ حمله در صدر استان های مورد حمله قرار گرفته توسط ارتش ترکیه قرار دارد و پس از آن استان اربیل با ۳۵۶ حمله در جایگاه دوم است.

به گفته عضو این تیم تحقیقات آمریکایی، استان های سلیمانیه با ۱۰۲ حمله و شهر سنجار در استان نینوا با ۱۰ حمله در جایگاه های بعدی قرار دارند.

عثمان خاطرنشان کرد: فقط در دو روز گذشته، ارتش ترکیه ۲۷ بار رشته کوه متین و روستای رشاوا در بخش عمادیه، کوه ساوین در قندیل، قله کوه کورشل و کیوه رش از توابع رانیه، ارتفاعات جاسوسان در پشدر، روستای کانی میرانی کوماری و نزاره در شهر پنجوین را بمباران کرده است.

به گزارش ایرنا، ترکیه مدت‌هاست به بهانه مقابله با عناصر گروه مسلح موسوم به کارگران کردستان ترکیه (پ. ک. ک) که در فهرست تروریستی کشورهای ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا قرار دارد، تمامیت ارضی عراق را نقض می‌کند.

بغداد بارها حملات ترکیه به شمال عراق را مصداق اشغالگری خوانده و بسیاری از مناطق شمال سوریه و عراق به دنبال حملات پیاپی ارتش ترکیه خالی از سکنه شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی