یونیسف وضعیت قرمز اعلام کرد/ شرایط کودکان فلسطینی در غزه را وخیم است

کدخبر: ۶۵۳۹۳۴
اقتصادنیوز: سخنگوی صندوق حمایت از کودکان ملل متحد (یونیسف) بامداد دوشنبه در اظهاراتی با وخیم خواندن وضعیت کودکان فلسطینی در غزه، جنگ در این باریکه را نبرد علیه کودکان عنوان کرد.
یونیسف وضعیت قرمز اعلام کرد/ شرایط کودکان فلسطینی در غزه را وخیم است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جیمز الدر گفت: در طول جنگ غزه، بیشترین تعداد همکاران او در سازمان ملل متحد از هر درگیری دیگری در تاریخ سازمان ملل متحد کشته شده‌اند.

وی افزود: تأثیری که جنگ (رژیم) اسرائیل بر کودکان غزه گذاشته به حدی است که می توان گفت این جنگ نبرد علیه کودکان است.

سخنگوی یونیسف، اضافه کرد: صحنه‌هایی که در طول بازدیدم از نوار غزه در بیمارستان‌ها مشاهده کردم وحشتناک است و پزشکان اینجا روحیه فوق‌العاده‌ای دارند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، با حمایت آمریکا و برخی از کشورهای غربی، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران وحشیانه این منطقه است.

پس از گذشت بیش از هفت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی