برق ۱۶ اداره پرمصرف در این استان قطع شد

کدخبر: ۶۵۴۲۴۶
اقتصاد نیوز : مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان از قطع برق ۱۶ اداره پر مصرف استان خبر داد.
برق ۱۶ اداره پرمصرف در این استان قطع شد

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان، محمد رئیسی گفت: برق ۱۶ دستگاه پرمصرف این استان به دلیل رعایت‌نکردن دستورالعمل اعلام شده، با اخطار قبلی قطع شد.

وی با اشاره به اهمیت صرفه‌جویی مصرف برق به ویژه در بخش ادارات، اظهار کرد: باتوجه به اخطارهای قبلی نسبت به رعایت دستورالعمل نحوه صرفه‌جویی در مصرف انرژی برق، این مراکز نسبت به این موضوع بی‌توجه بوده که برق آن‌ها قطع شد.

وی با بیان اینکه طی اجرای طرح پایش مصرف برق ادارات سیستان و بلوچستان پنج مرکز نیز اخطار قطع برق دریافت کردند، افزود: طبق مصوبه هیأت دولت، ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی وابسته به دولت و دستگاه‌های غیروابسته به دولت که خدمات عمومی ارائه می‌کنند، مکلف‌اند به ۳۰ درصد کاهش مصرف برق در ساعات اداری و ۶۰ درصد کاهش مصرف بعد از ساعت اداری اقدام کنند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان با بیان اینکه به صورت روزانه پایش و بازرسی از ادارات توسط کارکنان شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان انجام می‌شود، گفت: کارکنان این شرکت ضمن ارائه راهکارهای مدیریت مصرف برق به ادارات و مراکز پرمصرف، در نوبت اول هشدار، در صورت عدم کاهش مصرف تا سقف تعیین شده اخطار کتبی و در صورت ادامه این اقدام برق مراکز پر مصرف را قطع خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: پس از قطع برق اداره، مدیر مربوطه باید نسبت به ارائه تعهدنامه کتبی مبنی بر رعایت سقف تعیین شده در دستورالعمل هیئت وزیران اقدام تا برق وصل شود و در صورت تکرار مجدد این روند، برق آن اداره و نهاد، از راه دور قطع می‌شود و مشخصات مدیر و دستگاه مربوطه که برق آن قطع شده کتباً در اختیار سازمان بازرسی قرار می‌گیرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی