خبر خوش رهبران اتحادیه اروپا برای لهستان

کدخبر: ۶۵۴۳۰۶
اقتصادنیوز: کشورهای اروپایی با لهستان بر سر تامین هزینه‌های افزایش امنیت مرزهای این کشور توافق کرده‌اند.
خبر خوش رهبران اتحادیه اروپا برای لهستان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دونالد تاسک، نخست وزیر لهستان امروز (سه‌شنبه) گفت که رهبران اتحادیه اروپا موافق هستند که این اتحادیه به تامین مالی اقدامات امنیتی در مرز لهستان با بلاروس کمک کند.

خبر مرتبط
لهستان در انتظار غافل گیری پوتین/ برای دفع پیشروی روسیه تلاش می کنیم

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه لهستان گفت کشورش نباید اعزام نیرو به اوکراین را رد کند، چراکه کی‌یف برای دفع پیشروی‌های روسیه تلاش می‌کند.

اتحادیه اروپا بارها در بیانیه‌های مختلف بلاروس را متهم کرده است که زمینه ورود غیرقانونی مهاجران به خاک لهستان و اتحادیه اروپا را فراهم می‌کند.

تاسک گفت که در مذاکرات غیر رسمی‌اش با بعضی از رهبران اروپایی با آنها توافق کرده است که حفاظت از مرزهای شرقی اتحادیه اروپا یک وظیفه مشترک است و تامین مالی این امر وظیفه همه کشورهاست.

وی گفت: امروز می‌توانم به شما اطمینان دهم که اروپا هزینه امنیت ما را می‌پردازد، زیرا امنیت ما در امتداد امنیت اروپاست.

لهستان گفته است که قصد دارد ۱۰ میلیارد زلوتی معادل ۲.۵ میلیارد دلار برای تقویت مرزهای خود با بلاروس هزینه کند.

دونالد تاسک چند هفته پیش در پی زخمی شدن یک مرزبان این کشور توسط یک مهاجر غیرقانونی، گفت که کشورش تصمیم گرفته نیروهای مرزی خود را با بلاروس تقویت کند.

وی در جلسه‌ مشترک با وزرای دفاع و کشور لهستان افزود: علاوه بر دیوارهای فلزی، یک منطقه حائل ۲۰۰ متری در مناطق مرزی ایجاد می‌شود.

دولت لهستان مدعی است که در سال جاری بیش از ۱۳ هزار عبور غیرقانونی از مرزهای این کشور ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی