گرمای طاقت‌فرسا حجاج را به کام مرگ برد/ ۳۲۳ حاجی مصری در گرمای مکه جان دادند

کدخبر: ۶۵۴۳۵۱
اقتصادنیوز: خبرگزاری فرانسه به نقل از دیپلمات‌های عربی از درگذشت ۳۲۳ حاجی مصری در طول مراسم حج به دلیل گرمای شدید خبر داد.
گرمای طاقت‌فرسا حجاج را به کام مرگ برد/  ۳۲۳ حاجی مصری در گرمای مکه جان دادند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، گرمای طاقت‌فرسای امسال در مکه مکرمه که در روز عید قربان تا 48 درجه نیز رسید؛ بار دیگر موسم حج را با مرگ زائران همراه کرد.

در این راستا خبرگزاری فرانسه به نقل از دیپلمات‌های عربی نوشت که 323 حاجی مصری در مراسم حج امسال به دلیل گرمای شدید جان خود را از دست داده‌اند؛ از این تعداد فقط یک نفر به دلیل برهم خوردن تعادل در میان ازدحام شدید زخمی شده و در بیمارستان دار فانی را وداع گفته است.

به گفته یک دیپلمات، دلیل افزایش مرگ حاجیان مصری این بوده که بسیاری از آن‌ها خارج از چارچوب رسمی، ثبت نام و به شکل انفرادی در مراسم حج شرکت کرده بودند.

به گفته این دیپلمات‌ها 60 حاجی اردنی نیز در پی گرمای شدید و ازدحام بالا، جان خود را از دست داده‌اند.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه در مجموع بالغ بر 577 حاجی در مراسم حج امسال به دلیل گرما و ازدحام جمعیت جان خود را از دست داده‌اند و اکنون در سردخانه المعیسم، بزرگترین سردخانه مکه مکرمه، 550 جسد وجود دارد.

طبق مطالعه‌ای که ماه گذشته در عربستان سعودی منتشر شد، دمای حج در هر دهه 0.4 درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد، امسال حدود 1.8 میلیون زائر از جمله 1.6 میلیون زائر از خارج عربستان در مراسم حج شرکت کرده بودند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی