هوای این 3 شهر خوزستان ناسالم است

کدخبر: ۶۵۴۴۰۶
اقتصادنیوز: آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای سه شهر خوزستان روز چهارشنبه در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.
هوای این 3 شهر خوزستان ناسالم است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز سه‌شنبه براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه 2.5 میکرون، وضعیت هوا در ایستگاه‌های استانداری خوزستان، نیوساید و پادادشهر با شاخص 102، 114 و 114، ماهشهر 125 و هندیجان 139 میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

بر اساس این گزارش هوای شهرهای آبادان، امیدیه، اندیمشک، ایذه، بهبهان، پتروشیمی مسجدسلیمان، حمیدیه، خرمشهر، دزفول، رامشیر، شادگان، شوش، شوشتر، شرکت نفت مسجدسلیمان و هویزه به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

در این مدت هوای هیچ شهری سالم و پاک گزارش نشده است.

خبر مرتبط
مصرف برق در خوزستان اوج گرفت/ دمای هوا به بالای 50 درجه رسید

اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) با اشاره به اینکه چند شهر استان خوزستان دیروز دمای بالای ۵۰ درجه را تجربه کردند، گفت: روز گذشته حدنصاب ۷۳ هزار و ۵۶۵ مگاوات ساعت در میزان تقاضای مصرف برق کشور به ثبت رسید.

وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

خبر مرتبط
خوزستان در آتش/وقوع‌ دمای بالای ۵۰ درجه در خوزستان

اقتصادنیوز: مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به پیش‌بینی افزایش دما در بیشتر مناطق استان از روز دوشنبه گفت: پیوستگی روزهای با دمای ۵۰ درجه و بالاتر در بیش از شش روز، باعث خواهد شد که دمای حداقل در شب‌ها نیز بالا برود و باعث تجربه روزهای بسیار گرم در استان خوزستان شود.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا 50 هوا پاک، 51 تا 100 هوا قابل قبول، 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، 151 تا 200 هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، 201 تا 300 هوا بسیار ناسالم و 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان 25 ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی