نشست مقامات کاخ سفید با رژیم صهیونیستی/واکنش پنتاگون به یک فیلم جنجالی

کدخبر: ۶۵۴۴۹۸
اقتصادنیوز: کاخ سفید گزارش منتشر شده درباره لغو نشست با مقامات صهیونیست را رد کرد.
نشست مقامات کاخ سفید با رژیم صهیونیستی/واکنش پنتاگون به یک فیلم جنجالی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، روابط میان تل آویو و واشنگتن به دلیل جنگ غزه دچار تنش شده است. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در ماه نوامبر در حالی باید با ترامپ برای ماندن در کاخ سفید به رقابت بپردازد که از طرفی باید حمایت لابی صهیونیست را به خود جلب کند و از طرف دیگر نظر مسلمانان در میشیگان و دموکرات‌های ترقی خواه را تامین کند. 

به گزارش الجزیره، یک مقام آگاه در کاخ سفید امروز (چهارشنبه) گزارش نشریه آکسیوس پیرامون لغو نشست با مقامات صهیونیست به دلیل انتشار فیلم جدید از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را رد کرد. 

آکسیوس پیش‌تر گزارش داده بود انتشار فیلم جدید از نتانیاهو که وی در آن اقدام به انتقاد از آمریکا به دلیل تاخیر در ارسال تسلیحات به تل آویو به منظور عملیات در غزه کرده بود، با واکنش منفی کاخ سفید و لغو نشست با مقامات صهیونیست همراه بوده است. 

این مقام آگاه آمریکایی به نشریه تایمز آو اسراییل اعلام کرد: نشست برنامه ریزی شده با مقامات اسراییلی لغو نشده است و گزارش آکسیوس در این باره صحت ندارد.

این مقام افزود: همانطور که ما در جلسه توجیهی روز گذشته اعلام کردیم ما نمی‌دانیم در فیلم منتشر شده از سوی نتانیاهو وی درباره چه چیزی سخن می‌گفت. این مسئله دلیلی برای تغییر زمان جلسه نیست. 

وی خاطر نشان کرد: واشنگتن همچنان در حال برنامه ریزی برای نشست سطح بالا با مقامات تل آویو است. با این حال، هنوز هیچ چیز نهایی نشده است. 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی