از سرگیری عملیات اسکله شناور ارتش آمریکا در غزه

کدخبر: ۶۵۴۶۴۰
اقتصاد نیوز :دو مقام آمریکایی روز چهارشنبه به رویترز گفتند که انتظار می‌رود اسکله شناور ارتش آمریکا در غزه روز پنجشنبه عملیات خود را برای تخلیه کمک‌های بشردوستانه مورد نیاز برای فلسطینیان از سر بگیرد.
از سرگیری عملیات اسکله شناور ارتش آمریکا در غزه

 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از اکوایران، دو مقام آمریکایی روز چهارشنبه به رویترز گفتند که انتظار می‌رود اسکله شناور ارتش آمریکا در غزه روز پنجشنبه عملیات خود را برای تخلیه کمک‌های بشردوستانه مورد نیاز برای فلسطینیان از سر بگیرد.

این مقامات که نخواستند نامشان فاش شود، گفتند که اسکله روز چهارشنبه پس از اینکه جمعه گذشته به دلیل شرایط نامناسب دریا به طور موقت برداشته شد، دوباره به ساحل متصل شد.

به گزارش رویترز، دریافت کمک‌‌ها از طریق اسکله ساخت ایالات متحده در 17 مه آغاز شد و سازمان ملل اعلام کرد این اسکله تا به حال 137 کامیون کمک به انبارها، حدود 900 تن متریک، منتقل کرده است.

اما پس از آن دریای مواج به اسکله آسیب رساند و تعمیرات انجام شد و ملاحظات بد آب و هوایی و امنیتی تعداد روزهای عملیاتی آن را محدود کرد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده در ماه مارس اعلام کرد که در طول جنگ بین اسرائیل و حماس و قحطی در غزه، منطقه‌ای تحت کنترل حماس، با جمعیت 2.3 میلیون نفری، این اسکله در محل قرار می‌گیرد تا کمک‌رسانی کند.

ارتش ایالات متحده تخمین می‌زند که این اسکله برای 90 روز اول بیش از 200 میلیون دلار هزینه داشته باشد و حدود 1000 نیروی نظامی در آن شرکت داشته باشند.

ژنرال پاتریک رایدر، سخنگوی نیروی هوایی، روز سه‌شنبه در پنتاگون از بیان اینکه چه زمانی ممکن است ارتش عملیات اسکله خود را به طور کامل متوقف کند، خودداری کرد. او گفت: «این اسکله تاکنون مجموعاً بیش از 3500 متریک تن کمک را به سواحل غزه رسانده است.»

او به خبرنگاران گفت: «با این هشدار که همیشه این مسئله در نظر گرفته شده است که این اسکله موقت باشد، من در حال حاضر از تاریخ مشخصی برای توقف این عملیات اطلاع ندارم.»

او افزود: «چه از طریق زمین، دریا یا هوا، ایالات متحده از همه راه‌ها برای رساندن کمک به غزه استفاده می‌کند.»

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی