دیدار علی باقری با اسماعیل هنیه در دوحه

کدخبر: ۶۵۴۶۴۳
اقتصادنیوز : سرپرست وزارت امور خارجه با اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین- حماس در دوحه دیدار و رایزنی کرد.
دیدار علی باقری با اسماعیل هنیه در دوحه

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، باقری ضمن تبریک عید قربان به ویژه به مردم فلسطین، از ایستادگی قهرمانانه ملت ‌و مقاومت فلسطینی تمجید نمود و تحرکات اخیر دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مقاومت در عرصه‌های دوجانبه و چندجانبه را تبیین نمود.

وی اظهار داشت: ضرورت دارد از همه ظرفیت‌ها برای هزینه مندسازی تجاوز و جنایت صهیونیست‌ها بهره برد و لذا نباید مقاومت را در مقاومت مسلحانه در داخل در برابر اشغالگران محدود کرد، بلکه مقاومت حقوقی، مقاومت سیاسی و مقاومت در عرصه دیپلماسی عمومی در خارج از فلسطین باید همسو و همتراز مقاومت مسلحانه در داخل، از اراده و حق مردم فلسطین حمایت و ‌پشتیبانی کند. 

اسماعیل هنیه در این دیدار با تبریک عید قربان و تسلیت مجدد شهادت آیت الله رییسی و امیر عبداللهیان، از نقش آفرینی ایشان در حمایت از فلسطین و جبهه مقاومت تجلیل کرد.

 رئیس دفتر سیاسی حماس ضمن تشکر از حمایت‌های رهبر معظم انقلاب، دولت، ملت و دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران از ملت و مقاومت فلسطین گفت: برغم تداوم جنایات وحشیانه و نسل‌کُشی رژیم صهیونستی علیه ملت فلسطین در نوار غزه، مقاومت ملت فلسطین همچنان استوار و مستحکم در برابر رژیم متجاوز صهیونیستی ایستاده است.

هنیه در ادامه، شرایط سیاسی رژیم صهیونیستی در داخل، وضعیت منطقه‌ای و بین‌المللی این رژیم و خیزش افکار عمومی دنیای غرب و خصوصا امریکا علیه جنایات اشغالگران و نیز تحولات میدانی جبهه مقاومت در  لبنان و یمن را نشان‌دهنده بلوغ راهبردی ملت‌های منطقه و عدم امکان بازگشت به دوره قبل از عملیات طوفان الاقصی دانست.

وی اظهار داشت: ارتش اسراییل پس از نه ماه تجاوز گسترده نظامی و نسل‌کشی مردم غزه، عملا در دستیابی به اهداف خود شکست خورده است.

هنیه مواضع  اصولی حماس در قبال طرح سیاسی ارائه شده برای توقف جنگ علیه غزه را تبیین نمود و تاکید کرد حماس از هرسازوکاری که همه خواسته‌های ملت فلسطین را تامین نماید، استقبال می‌کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی