هوای اصفهان ناسالم شد/ هوای این منطقه خطرناک است

کدخبر: ۶۵۴۸۲۳
اقتصادنیوز: شاخص کیفیت هوای کلانشهر اصفهان و زرین‌شهر در نخستین روز از تابستان به سبب ماندگاری ریزگردها، وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.
هوای اصفهان ناسالم شد/ هوای این منطقه خطرناک است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۳ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح جمعه یکم تیرماه با میانگین ۱۱۳ کماکان وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (سالمندان، افراد دارای بیماری‌های تنفسی و قلبی، زنان باردار و کودکان کمتر از پنج سال) را نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه خیابان ۲۵ آبان با عدد ۱۶۶ و کردآباد ۱۶۵ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان و در محدوده ولدان (ایستگاه ورزشگاه میثاق) با عدد ۳۰۵ در وضعیت خطرناک است.

شاخص هوای شهر اصفهان همچنین در ایستگاه میدان انقلاب با عدد ۹۲، پارک زمزم ۷۵، دانشگاه صنعتی ۷۹، رهنان ۹۴، سپاهان‌شهر ۶۲، خیابان فرشادی ۷۳، خیابان فیض ۸۱، بولوار کاوه ۹۷ و خیابان میرزا طاهر ۵۹ AQI وضعیت قابل قبول و در ایستگاه خیابان زینبیه با عدد ۱۱۸ ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

خبر مرتبط
پرواز اصفهان به زاهدان دچار نقص فنی شد

اقتصادنیوز: پرواز اصفهان به مقصد زاهدان عصر امروز پنجشنبه به علت نقص فنی در فرودگاه بین المللی کرمان به زمین نشست.

همچنین اداره کل هواشناسی استان اصفهان با صدور هشدار سطح زرد اعلام کرده است که از بعد از ظهر امروز تا دوشنبه چهارم تیرماه به سبب تداوم ناپایداری‌های همرفتی، وزش باد شدید و خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و شعاع دید به ویژه در مناطق شرق، شمال شرق، مرکز و جنوب استان پیش بینی می‌شود.

امروز شاخص هوا در زرین‌شهر با میانگین ۱۱۴ ناسالم برای گروه‌های حساس و در مبارکه با میانگین ۶۳ AQI در وضعیت قابل قبول ثبت شد.

ایستگاه سنجش آلودگی هوای کاشان، شاهین‌شهر، نجف آباد، سجزی، خمینی‌شهر، قهجاورستان و منطقه صنعتی دولت آباد قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

خبر مرتبط
کشف پرونده فساد اقتصادی در اصفهان /فعالیت شرکت متخلف چه بود؟

اقتصادنیوز : فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف پرونده اخلال در نظام اقتصادی به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال در شهر اصفهان خبر داد.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه‌های پایش هوا، ثبت می‌شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی