حمله به یک کشتی تجاری در شرق خلیج عدن

کدخبر: ۶۵۵۰۱۶
اقتصادنیوز: شرکت امنیت دریایی «آمبری» انگلیس بامداد شنبه از غرق شدن یک کشتی تجاری در خلیج عدن خبر داد.
حمله به یک کشتی تجاری در شرق خلیج عدن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سازمان امنیت تجارت دریایی انگلیس (آمبری) در این باره افزود که کشتی در حدود ۱۲۶مایل دریایی شرق عدن در خلیج عدن هدف حمله قرار گرفت.

پیشتر مقامات یمنی از جمله ژنرال یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن به کشتی ها هشدار داده بود که در صورت نقض تحریم رژیم صهیونیستی، غرق خواهند شد.

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی