روس‌ها سناتور کانادایی را منهدم کردند/دست اوکراین خالی ماند

کدخبر: ۶۵۵۱۰۳
اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه اعلام کرد نیروهای مسلح این کشور برای نخستین‌بار یک دستگاه خودروی زرهی ساخت کانادا به نام «سناتور» را که به اوکراین ارسال شده بود، هدف گرفته و نابود کردند.
روس‌ها سناتور کانادایی را منهدم کردند/دست اوکراین خالی ماند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزارت دفاع روسیه گزارش داد، برای نخستین‌بار خودروی زرهی کانادایی «سناتور» را که در اختیار نیروهای مسلح اوکراین قرار گرفته بود، نابود کرده است.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: «یگان‌های گروه رزمی "ووستوک" مواضع مهمی را تحت کنترل درآورده و خساراتی را به تجهیزات و نیروهای تیپ ۵۸، تیپ‌های ۱۰۲ و ۱۰۳ و همچنین تیپ ۲۱ نیروهای مسلح اوکراین وارد آوردند... (اوکراین) در این حملات بیش از ۱۴۰ نظامی خود را از دست داد و یک خودروی زرهی سناتور ساخت کانادا هم نابود شد.»

علاوه بر این خودروی زرهی، اوکراینی‌ها چهار خودروی دیگر، ۲ توپ ۱۵۵ میلی‌متری هوویتزر ساخت انگلیس و آمریکا و همچنین یک خودروی اختلال راداری اوکراین را که هدفشان پهپادهای روس هستند، از دست دادند.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد نیروهای این کشور در حمله‌ای شبانه به زیرساخت‌های انرژی صنایع تسلیحاتی و انبارهای تسلیحات غربی در اوکراین، خسارات فراوانی به این کشور وارد کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است: «در پاسخ به تلاش‌های کی‌یف برای آسیب‌زدن به تأسیسات انرژی در روسیه، نیروهای مسلح فدراسیون روسیه با موشک‌های دوربرد نقطه‌زن از آسمان و دریا و همچنین پهپاد، به اوکراین حمله کردند.»

وزارت دفاع روسیه در ادامه تصریح کرد که این حمله علیه بخشی از تأسیسات انرژی اوکراین صورت گرفته که از عملکرد مجموعه صنعتی نظامی این کشور حمایت می‌کند. همچنین انبارهای تسلیحات و مهماتی که کشورهای غربی به اوکراین فرستاده‌اند، هدف قرار گرفت.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی