این متخلفان انتخاباتی شناسایی شدند/ این فعالیت‌ها جرم است

کدخبر: ۶۵۵۱۲۹
اقتصادنیوز: رئیس پلیس فتای فراجا از شناسایی ۲۲ نفر به دلیل ارتکاب تخلف انتخاباتی در فضای مجازی خبر داد و بار دیگر تاکید کرد که انتشار نظرسنجی‌های جعلی در مورد انتخابات جرم است.
این متخلفان انتخاباتی شناسایی شدند/ این فعالیت‌ها جرم است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سردار وحید مجید درباره انتشار نظرسنجی‌های دروغین انتخاباتی در فضای مجازی گفت: انتشار نظرسنجی‌های دروغین که در واقع باید آن را نظرسازی دانست در خصوص انتخابات ممنوع است. این نظرسازی‌ها برپایه داده خودساخته است و هیچ روش علمی ندارد.

وی با بیان اینکه پلیس فتا در موارد متعددی اقدامات لازم را در این خصوص انجام داده است، گفت: کاربران فضای مجازی باید بدانند که انتشار و بازنشر این نظرسازی‌ها هم جرم است.

مجید از شناسایی ۲۲ نفر از متخلفان انتخاباتی در فضای مجازی خبر داد و گفت:‌از این ۲۲ نفر، چهار نفر اقدام به نظرسازی و داده خودساخته کرده بودند که از سوی پلیس فتا شناسایی و بازداشت شدند.

خبر مرتبط
تامین امنیت انتخابات اولویت مرزبانی است/ مرزها با تجهیزات اپتیکی کنترل می شود

اقتصادنیوز: فرمانده مرزبانی فراجا گفت: مرزهای کشور به صورت شبانه‌روزی توسط تجهیزات اپتیکی و الکترواپتیکی کنترل می‌شود.

صبح امروز، سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و احضار چهار نفر درخصوص انتشار نظرسنجی های آنلاین دروغین و جعلی خبر داده و گفته بود که این افراد با سوءاستفاده از قابلیت‌های ربات‌های مجازی نتیجه نظرسنجی‌ها را تغییر می‌دادند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی