ظریف: تنها راه بهبود شرایط کشور، از صندوق رای خارج می‌شود

کدخبر: ۶۵۵۳۱۵
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه دولت دوازدهم گفت تصریح کرد که تنها راه بهبود شرایط کشور، از صندوق رای خارج می‌شود و راه دیگری ندارد.
ظریف: تنها راه بهبود شرایط کشور، از صندوق رای خارج می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف ۳ تیرماه در آستانه چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع مردم ساری و هواداران مسعود پزشکیان در باشگاه فرهنگیان ساری حضور یافت و از مازندرانی‌ها درخواست کرد تا همچون گذشته در عرصه انتخابات حضور پررنگی داشته باشند.

خبر مرتبط
حمله تند قالیباف به روحانی و ظریف در قم/ خجالت هم چیز خوبی است

اقتصادنیوز: نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: برخی‌ها می‌گویند قانون راهبردی مجلس مانع حل برجام بود، خجالت هم چیز خوبی است.

ظریف با اعلام اینکه ما خواهان ایران سربلندیم و باید در کنارهم ایران بهتری را بسازیم، تصریح کرد: لازم است اجازه گفت‌وگو بدهیم و با استدلال صحبت کنیم.

ظریف به موضوع برجام پرداخت و گفت: شهید رئیسی هم برجام را مطرح کرد؛ نه یک کلمه بیشتر و نه کمتر در پاسخ به برخی حاضران این تجمع که مخالفت خود را با جریان اصلاحات با سرو صدا اعلام کرده بودند، اظهار کرد: چرا می‌گویید برجام خیانت است؟ رهبری فرمودند هیات مذاکره کنند غیور شجاع هستند. آیا شما پیرو رهبری هستید؟ ولایت یعنی پذیرش رهبری عقلمند، باهوش و هشیار که همواره کشور را بهترین مسیر هدایت کرده و پزشکیان بارها اعلام کرد که همراه رهبری است.

خبر مرتبط
اظهارات جنجالی پورمحمدی در آستانه انتخابات/ قصد کناره‌گیری ندارم/ ظریف دیپلمات خوبی است، اما.../ پزشکیان برای ریاست جمهوری مناسب نیست

اقتصادنیوز:‌ نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت:‌ شاید کاندیداهای دیگر قصد کناره‌گیری به نفع دیگری را داشته باشند،اما بنده قصد کناره‌گیری به نفع کاندیدایی را ندارم.

وی ادامه داد: چرا هر کسی مطابق نظر شماست مسلمان و مخالف شما غیرمسلمان می‌دانید؟

ظریف با اظهار اینکه ما در لحظه‌ای قرار داریم که انتخاب ما آینده کشور را شکل می‌دهد، تصریح کرد: نیامدن سر صندوق به معنای رای اعتراضی نیست، به معنای پیام فرستاده شدن نیست؛ اگر پیامی بود اسفند فرستاده شد و جواب آن امروز مشخص است.

این فعال سیاسی ابراز عقیده کرد: حاکمان بد توسط مردم خوبی انتخاب می‌شوند که در انتخابات شرکت نمی‌کنند؛ عدم شرکت در انتخابات به معنای اجازه به اقلیتی است که خود را اکثریت بپندارند.

وزیر امور خارجه دولت دوازدهم با بیان اینکه تنها راه بهبود شرایط کشور، از صندوق رای خارج می‌شود و راه دیگر ندارد یادآور شد: اغتشاش، تنش و ناآرامی به وضعیت بهتر جامعه نمی‌انجامد. امروز که فرد متخصص و امین مورد تایید قرار گرفته توپ در زمین ما است و جمعه با رای خود فرد مورد نظر را به پاستور بفرستیم.

وی با دعوت از مردم مازندران در مشارکت حداکثری پای صندوق‌های رای، خاطرنشان کرد: امروز تصمیم بگیرید و دوستانتان را همراه کنید. بوق‌های تبلیغاتی زیادی فشار می‌اورند به پای صندوق‌ها نروید که برخی از غربی‌ها حمایت می‌گیرند.

محمدجواد ظریف با بیان اینکه گروه دیگری هستند که اگر پای صندوق نروید شعارهایشان تندتر و جیبشان پرتر می‌شود، افزود: نتیجه تندروی‌ها این است که از جیب مردم ایران و نه از جیب شعاردهندگان تندرو خرج می‌شود.

وی با اذعان به اینکه خون شهدا درخت انقلاب را آبیاری کرده و شهید سلیمانی متعلق به گروه خاصی نیست که تندروی می‌کنند، بیان کرد: شهید سلیمانی اعلام کرد که دختر کم‌حجاب هم دختر ما است.

ظریف مردم مازندران و ساری را میراث‌داران سرداران شهید و لشگر ۲۵ کربلا دانست و با گرامیداشت یاد و خاطره‌ شهداء، اظهار کرد: خواهان همکاری همه ایرانیان در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستیم تا در شرایط برابر تمام دیدگاه‌ها برابر مردم حضور پیدا کنند. و نیاز نیست برخی نگرش مردم را جهت دهند و اجازه ندهند در محیط‌های حتی چند صد نفره صدای مخالف شنیده نشود.

وزیر امور خارجه دولت دوازدهم با بیان این نکته که باید جلوی مهاجرت برآمده از ناامیدی گرفته شود و به جای آن متخصصان به کشور برگردند، تصریح کرد: اجازه دهیم در دنیا سرافراز باشیم و قدرتمندان ببینید با مردم ایران سروکار دارند و پای صندوق رای فردی آزاداندیش و شجاع را انتخاب می‌کنند.

این فعال سیاسی با مرور رشادت‌های ایرانیان در عرصه‌های مختلف، بیان کرد: هزاران سال است ایران مورد تهدید حملات بوده اما ایرانیان از هر حمله فرصتی ساختند و مهاجمان به شکل ایران در آمدند.

محمدجواد ظریف خاطرنشان کرد: با احترام به مردم رای آنان را پاس بداریم و دسترسی شان به اطلاعات جهانی را محدود نکنیم زیرا از این قبل؛ جیب فیلترفروش‌ها پر می‌شود.

این متخصص روابط بین‌الملل گفت: حمایت مردم موجب شد تا کنون از این مرز و بوم و انقلاب صیانت شود.

وی با تاکید براینکه اجازه ندهیم جیره‌خواران مردم را به فراموشی بسپارند، تصریح کرد: صندوق رای مهم‌ترین تضمین‌کننده Hزادی این کشور است و یقین دارم هرچه صندوق‌ها شلوغ‌تر باشد نتیجه‌ آن برای ما بهتر است.

ظریف یادآور شد: حضور در انتخابات فارغ از نتیجه انتخابات برای ایران و مقاومت ایران برابر فشارهای جهانی و تحریم‌ها؛ برای این که هیچکس یک ایرانی را تهدید نکند رای بدهیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی